Reprezentančni rokomet

ŠD Šport od nedelje ekskluzivno iz mladinskega SP v Španiji

Ekipa rokometnega portala ŠD Šport se v Španijo odpravlja v nedeljo. Foto: Slavko Kolar/ŠD Šport

Danes se v Španiji pričenja svetovno mladinsko rokometno prvenstvo, kjer se bodo za najvišja borili tudi naši mladi upi, ki so lani julija v Celju osvojili naslov evropskih mladinskih prvakov. Del prvenstva bomo tudi mi, in sicer od nedelje zjutraj naprej kot edini slovenski medij v Vigu. Tekom prvenstva bomo objavljali številne intervjuje, poročila s tekem, odzive po srečanjih in pa tudi foto galerije.

Slovenski mladi upi, ki jih tokrat čaka boj za naslov svetovnega prvaka, so se lani v mesecu juliju na domačih tleh veselili evropskega mladinskega naslova. V velikem finalu so bili boljši od francoske izbrane vrste, v Zlatorogu pa je vladalo izjemno vzdušje. Letos bomo del svetovnega prvenstva tudi mi, saj se na jug Španije v nedeljo podajamo kot edini slovenski medij.

Že pred prvenstvom, pa tudi med, objavljamo številne zanimive prispevke, intervjuje, poročila s tekem. Od nedelje, vključno s predzadnjo tekmo skupinskega dela proti Srbiji, bo naša ekipa rokometnega portala neposredno poročala s terena. Hkrati nas je z nekaj opreme obdarilo tudi podjetje eleven.si, ki se ukvarja z zastopništvom znamke ERIMA.

Lepo vabljeni v našo družbo še naprej!

SP V ROKOMETU ZA MLADINCE 2019 (Španija, Pontevedra in Vigo)

SKUPINA A:

Torek, 16. julija, ob 16.30:
Slovenija – Tunizija – prenos na SportKlub 1

Četrtek, 18. julija, ob 17.00:
Slovenija – Japonska – prenos na SportKlub 1

Petek, 19. julija, ob 18.30:
Slovenija – ZDA – prenos na SportKlub 1

Nedelja, 21. julija, ob 18.30:
Srbija – Slovenija – prenos na SportKlub 1

Ponedeljek, 22. julija, ob 21.00:
Slovenija – Španija – prenos na SportKlub 1

SP v rokometu do 20 let (Španija, Pontevedra in Vigo):

SKUPINA A: SLOVENIJA, Španija, Srbija, Tunizija, Japonska, ZDA;

SKUPINA B: Francija, Egipt, Švedska, Nigerija, Koreja, Avstralija;

SKUPINA C: Portugalska, Hrvaška, Madžarska, Brazilija, Bahrajn, Kosovo;

SKUPINA D: Nemčija, Islandija, Norveška, Argentina, Danska, Čile.

SEZNAM REPREZENTANCE V ŠPANIJI:
VRATARJI: Gašper Dobaj (RD Koper), Mark Ferjan (Emsdetten, Nemčija);
LEVI KRILI: Tadej Mazej (RK Gorenje Velenje), Matic Pipp (RD Urbanscape Loka);
LEVI ZUNANJI: Gašper Horvat (RD Riko Ribnica), Grega Ocvirk (RK Jeruzalem Ormož);
SREDNJI ZUNANJI: Marko Kotar (RK Trimo Trebnje), Miha Kotar (RD LL Grosist Slovan;
DESNI ZUNANJI: Tim Rozman (Ballingen, Nemčija), Nik Pirnat (RK SVIŠ Ivančna Gorica), Matic Košec (RK Celje Pivovarna Laško);
DESNI KRILI: Tine Gartner (RD Urbanscape Loka), Domen Novak (RK Celje Pivovarna Laško);
KROŽNI NAPADALCI: Kristjan Horžen (RK Celje Pivovarna Laško), Miha Kavčič (RK Gorenje Velenje), Stefan Žabić (RK Maribor Branik);

STROKOVNI ŠTAB:

SELEKTOR: Saša Prapotnik

POMOČNIKA SELEKTORJA: Vanja Kralj

TERAPEVT: Tomaž Skledar

TEHNIČNI VODJA: Žiga Novak

VODJA REPREZENTANCE: Jure Natek

Preberite si še:

SportKlub pridobil pravice za mladinsko SP v Španiji

TALENT: Velenjčan iz Celja na Obalo po minutažo

Prapotnik v Španijo s štirimi novinci

Prapotnik pred odhodom: V Vigo vsaj po polfinale