Reprezentančni rokomet

Prapotnik v Španijo s štirimi novinci

Marko Kotar bo v Španiji prvi organizator igre pri mladinski reprezentanci. Foto: Slavko Kolar/ŠD Šport

Slovensko mladinsko izbrano vrsto v torek čaka prva tekma na svetovnem prvenstvu v Španiji. Selektor Saša Prapotnik pa je določil šestnajsterico reprezentantov, med katerimi se nahajajo štirje novinci.

Slovenske mlade upe bo v Španiji bodrilo okoli 50 navijačev. Foto: Slavko Kolar/ŠD Šport

Slovenci so uspešno opravili pripravljalno obdobje in prav na vseh petih tekmah pred odhodom na SP iztržili pozitiven rezultat. Selektor Prapotnik pa se je dan pred odhodom odločil, da v domovini pusta vratarja Gala Gaberška in ljubljanskega ostrostrelca Uroša Miličevića. 16 igralcev in pet članov strokovnega štaba se danes ponoči odpravlja na pot proti Španiji, in sicer iz Zreč z avtobusom do Benetk, nato pa direktno proti Vigu.

V prvem delu prvenstva Slovence čakajo gostitelji, Srbi, Američani, Japonci in Tunizijci. Tekma proti slednjim bo tudi uvodna Slovenije na prvenstvu.

SP V ROKOMETU ZA MLADINCE 2019 (Španija, Pontevedra in Vigo)

SKUPINA A:

Torek, 16. julija, ob 16.30:
Slovenija – Tunizija – prenos na SportKlub 1

Četrtek, 18. julija, ob 17.00:
Slovenija – Japonska – prenos na SportKlub 1

Petek, 19. julija, ob 18.30:
Slovenija – ZDA – prenos na SportKlub 1

Nedelja, 21. julija, ob 18.30:
Srbija – Slovenija – prenos na SportKlub 1

Ponedeljek, 22. julija, ob 21.00:
Slovenija – Španija – prenos na SportKlub 1

SP v rokometu do 20 let (Španija, Pontevedra in Vigo):

SKUPINA A: SLOVENIJA, Španija, Srbija, Tunizija, Japonska, ZDA;

SKUPINA B: Francija, Egipt, Švedska, Nigerija, Koreja, Avstralija;

SKUPINA C: Portugalska, Hrvaška, Madžarska, Brazilija, Bahrajn, Kosovo;

SKUPINA D: Nemčija, Islandija, Norveška, Argentina, Danska, Čile.

SEZNAM REPREZENTANCE V ŠPANIJI:
VRATARJI:
 Gašper Dobaj (RD Koper), Mark Ferjan (Emsdetten, Nemčija);
LEVI KRILI: Tadej Mazej (RK Gorenje Velenje), Matic Pipp (RD Urbanscape Loka);
LEVI ZUNANJI: Gašper Horvat (RD Riko Ribnica), Grega Ocvirk (RK Jeruzalem Ormož);
SREDNJI ZUNANJI: Marko Kotar (RK Trimo Trebnje), Miha Kotar (RD LL Grosist Slovan;
DESNI ZUNANJI: Tim Rozman (Ballingen, Nemčija), Matic Košec (RK Celje Pivovarna Laško);
DESNI KRILI: Tine Gartner (RD Urbanscape Loka), Domen Novak (RK Celje Pivovarna Laško);
KROŽNI NAPADALCI: Kristjan Horžen (RK Celje Pivovarna Laško), Miha Kavčič (RK Gorenje Velenje), Stefan Žabić (RK Maribor Branik);
OBRAMBNI IGRALEC: Nik Pirnat (RK SVIŠ Ivančna Gorica).

STROKOVNI ŠTAB:

SELEKTOR: Saša Prapotnik