Reprezentančni rokomet

SportKlub pridobil pravice za mladinsko SP v Španiji

Slovensko mladinsko izbrano vrsto naj bi v Španiji bodrilo okoli 50 navijačev. Foto: Slavko Kolar/ŠD Šport

V torek se v Španiji pričenja svetovno mladinsko rokometno prvenstvo, ki ga na jugu gostita mesti Vigo in Pontevedra. Za medalje se bo potegovala tudi slovenska izbrana vrsta, ki je lani julija prišla do naslova mladinskega evropska prvaka, vse njene tekme pa bo poleg nekaterih preostalih prenašala slovenska televizija SportKlub.

Foto: Slavko Kolar/ŠD Šport

Slovenski mladi upi, ki jih tokrat čaka boj za naslov svetovnega prvaka, so se lani v mesecu juliju na domačih tleh veselili evropskega mladinskega naslova. V velikem finalu so bili boljši od francoske izbrane vrste, v Zlatorogu pa je vladalo izjemno vzdušje. Tudi lani ste lahko prihodnost slovenskega rokometa spremljali na televizijah SportKluba, ki je odkupil pravice za prenos tekem na mladinskem SP v Španiji.

Že jutri, ko je na sporedu prvi dan, se obeta pester spored, in sicer se bosta na prvem programu njihove televizije ob 16.30 udarili Slovenija ter Tunizija, dve uri kasneje pa še Srbija in Japonska. Hkrati bo tretji program SportKluba ob 17. uri prenašal obračun med mladinsko hrvaško in kosovsko izbrano vrsto, ob 21. uri pa srečanje med domačini Španci in Američani.

V prvem delu prvenstva Slovence čakajo gostitelji, Srbi, Američani, Japonci in Tunizijci. Tekma proti slednjim bo tudi uvodna Slovenije na prvenstvu.

SP V ROKOMETU ZA MLADINCE 2019 (Španija, Pontevedra in Vigo)

SKUPINA A:

Torek, 16. julija, ob 16.30:
Slovenija – Tunizija – prenos na SportKlub 1

Četrtek, 18. julija, ob 17.00:
Slovenija – Japonska – prenos na SportKlub 1

Petek, 19. julija, ob 18.30:
Slovenija – ZDA – prenos na SportKlub 1

Nedelja, 21. julija, ob 18.30:
Srbija – Slovenija – prenos na SportKlub 1

Ponedeljek, 22. julija, ob 21.00:
Slovenija – Španija – prenos na SportKlub 1

SP v rokometu do 20 let (Španija, Pontevedra in Vigo):

SKUPINA A: SLOVENIJA, Španija, Srbija, Tunizija, Japonska, ZDA;

SKUPINA B: Francija, Egipt, Švedska, Nigerija, Koreja, Avstralija;

SKUPINA C: Portugalska, Hrvaška, Madžarska, Brazilija, Bahrajn, Kosovo;

SKUPINA D: Nemčija, Islandija, Norveška, Argentina, Danska, Čile.

ŠIRŠI SEZNAM REPREZENTANCE:
VRATARJI:
 Gašper Dobaj (RD Koper), Mark Ferjan (Emsdetten, Nemčija), Gal Gaberšek (RK Celje Pivovarna Laško);
LEVI KRILI: Tadej Mazej (RK Gorenje Velenje), Matic Pipp (RD Urbanscape Loka);
LEVI ZUNANJI: Gašper Horvat (RD Riko Ribnica), Grega Ocvirk (RK Jeruzalem Ormož), Uroš Miličević (MRK Ljubljana);
SREDNJI ZUNANJI: Marko Kotar (RK Trimo Trebnje), Miha Kotar (RD LL Grosist Slovan;
DESNI ZUNANJI: Tim Rozman (Ballingen, Nemčija), Nik Pirnat (RK SVIŠ Ivančna Gorica), Matic Košec (RK Celje Pivovarna Laško);
DESNI KRILI: Tine Gartner (RD Urbanscape Loka), Domen Novak (RK Celje Pivovarna Laško);
KROŽNI NAPADALCI: Kristjan Horžen (RK Celje Pivovarna Laško), Miha Kavčič (RK Gorenje Velenje), Stefan Žabić (RK Maribor Branik);

STROKOVNI ŠTAB:

SELEKTOR: Saša Prapotnik