Reprezentančni rokomet

Slovenski mladinci suvereno preko Tunizije

Foto: Slavko Kolar/ŠD Šport

Slovenska mladinska izbrana vrsta je svetovno prvenstvo v Španiji do 21 let pričela z odliko, in sicer je brez težav ugnala Tunizijce z izidom 32:25 (17:14).

Tunizija je bila prvi tekmec slovenske mladinske izbrane vrste na svetovnem prvenstvu v Španiji, ki ga med 16. in 28. julijem gostita mesti Vigo in Pontevedra. Slovenci so uspešno opravili pripravljalno obdobje in prav na vseh petih tekmah pred odhodom na SP iztržili pozitiven rezultat.

Selektor Prapotnik pa se je dan pred odhodom odločil, da v domovini pusta vratarja Gala Gaberška in ljubljanskega ostrostrelca Uroša Miličevića. 16 igralcev in pet članov strokovnega štaba se je včeraj ponoči odpravilo na pot proti Španiji, in sicer iz Zreč z avtobusom do Benetk, nato pa direktno proti Vigu.

Proti Tunizijcem prepričljivo

Gregor Ocvirk je bil z osmimi zadetki najboljši strelec slovenske mladinske izbrane vrste. Foto: Slavko Kolar/ŠD Šport

Naša izbrana vrsta se je v obračun podala samozavestno in hitro potrdila primat na igrišču. Uvodoma je povedla s 3:0 in hitro prisilila tunizijskega selektorja v prvo minuto odmora. Na krilih trdne in agresivne obrambe s Pirnatom, kasneje jo je nadaljeval Žabić, so slovenski rokometaši prihajali do hitrih protinapadov in lahkih zadetkov. Sledil je strelski mrk, tako da so se Tunizijci uspeli približati na vsega tri zadetke. Ob koncu prvega dela je ne semaforju kazalo 17:14 za slovensko reprezentanco.

Saša Prapotnik letos na prvenstvu cilja vsaj na uvrstitev v polfinale. Foto: Slavko Kolar/ŠD Šport

Ob drugem polčasu se je v obrambo vrnil Nik Pirnat in prav on vnovič dvignil samozavest slovenskim mladim upom v obrambi. Tako so znova prihajali do lahkih golov in uspeli zadržati vodstvo do konca srečanja. Izbranci selektorja Saše Prapotnika pa so dobili tekmo z 32:25.

Najboljši strelec slovenske mladinske reprezentance je bil Gregor Ocvirk, ki je v polno zadel sedemkrat. Pri Tunizijcih sta šest zadetkov prispevala Ala Mustapha in Mohamed Darmoul.

Nova tekma naših rokometašev je na sporedu že v četrtek, in sicer ob 17. uri proti Japoncem.

SP V ROKOMETU ZA MLADINCE 2019 (Španija, Pontevedra in Vigo)

SKUPINA A:

Torek, 16. julija, ob 16.30:
Slovenija – Tunizija 32:25 (17:14)

Slovenija: Ferjan 8 obramb, Dobaj 4 obrambe; Gartner 4, Horvat 2, Kavčič, Košec 1, Marko Kotar 4, Miha Kotar, Mazej 1, Novak 1, Ocvirk 8, Pipp 3, Rozman 4, Pirnat, Horžen 2, Žabić 3; Selektor: Saša Prapotnik.

Tunizija: Tekaya, Namli (1 zadetek); Aidi, Ayari, Bannour 4, Ghali 2, Darmoul 6, Fekih 1, Haffar, Jbeli, Jemiai, Maoua, Mdimegh 3, Mustapha 6, Njim 2, Zairi.

Četrtek, 18. julija, ob 17.00:
Slovenija – Japonska – prenos na SportKlub 1

Petek, 19. julija, ob 18.30:
Slovenija – ZDA – prenos na SportKlub 1

Nedelja, 21. julija, ob 18.30:
Srbija – Slovenija – prenos na SportKlub 1

Ponedeljek, 22. julija, ob 21.00:
Slovenija – Španija – prenos na SportKlub 1

SP v rokometu do 20 let (Španija, Pontevedra in Vigo):

SKUPINA A: SLOVENIJA, Španija, Srbija, Tunizija, Japonska, ZDA;

SKUPINA B: Francija, Egipt, Švedska, Nigerija, Koreja, Avstralija;

SKUPINA C: Portugalska, Hrvaška, Madžarska, Brazilija, Bahrajn, Kosovo;

SKUPINA D: Nemčija, Islandija, Norveška, Argentina, Danska, Čile.

SEZNAM REPREZENTANCE V ŠPANIJI:
VRATARJI: Gašper Dobaj (RD Koper), Mark Ferjan (Emsdetten, Nemčija);
LEVI KRILI: Tadej Mazej (RK Gorenje Velenje), Matic Pipp (RD Urbanscape Loka);
LEVI ZUNANJI: Gašper Horvat (RD Riko Ribnica), Grega Ocvirk (RK Jeruzalem Ormož);
SREDNJI ZUNANJI: Marko Kotar (RK Trimo Trebnje), Miha Kotar (RD LL Grosist Slovan;
DESNI ZUNANJI: Tim Rozman (Ballingen, Nemčija), Nik Pirnat (RK SVIŠ Ivančna Gorica), Matic Košec (RK Celje Pivovarna Laško);
DESNI KRILI: Tine Gartner (RD Urbanscape Loka), Domen Novak (RK Celje Pivovarna Laško);
KROŽNI NAPADALCI: Kristjan Horžen (RK Celje Pivovarna Laško), Miha Kavčič (RK Gorenje Velenje), Stefan Žabić (RK Maribor Branik);

STROKOVNI ŠTAB:

SELEKTOR: Saša Prapotnik