Slovenska tekmovanja

Derbi kroga v Kopru, na sporedu še trije ostali obračun

Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Danes bo na delu bilo osem ekip v NLB ligi. Derbi kroga bo odigran v Kopru, ko tamkajšnji prvoligaš gosti Ribnico, Ormož gosti Dol Hrastnik, Dobovo čaka domače srečanje proti Gorenju Velenju, Urbanscape Loka pa odhaja v Ivančno Gorico.

Ribnica na gostovanje v Koper

Ribničani nocoj na vroče gostovanje v Koper

Ivančani doma proti Gorenjcem

Ivančani danes v domači dvorani OŠ Stična gostijo zasedbo Urbanscape Loke. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Danes rokometaše Urbanscape Loka čaka gostovanje pri novincu v ligi – SVIŠ-u, ki je v prejšnjem krogu klonil na pomembnem gostovanju pri Dolu iz Hrastnika (več o tekmi klikni TUKAJ).

Ločani so, po zlomu in postavitvi novega kluba leta 2012, ekspresno v treh sezonah napredovali v najvišjo ligo in so tam tudi ves čas med najboljših šest klubov. Imajo odlično loško šolo rokometa in tako so nosilci tudi njihovi mladi doma vzgojeni rokometaši. Z Ločani so se Ivančani nazadnje pomerili v sezoni 2014/15 in na prvi tekmi doma zmagali z rezultatom 33:31, na gostovanju v njihovi dvorani Poden pa morali priznati premoč z rezultatom 33:28.

Rok Željko je na prvih dveh tekmah v novi sezoni dosegel en zadetek. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Varovanci trenerja Roberta Beguša so bili, tako kot SVIŠ, v prvih dveh krogih polovično uspešni, in sicer so v prvem krogu premagali RK Dol TKI Hrastnik, nato pa v Celju izgubili proti aktualnim državnim prvakom (več o tekmi klikni TUKAJ).

Rok Željko je za klubsko spletno stran spregovoril nekaj besed o današnjem tekmecu:
»Na nasprotnika se bomo skušali čim bolje pripraviti, predvsem bomo morali najti način kako zaustaviti njihove protinapade in hitro tranzicijo. Loka velja za neugodno ekipo, zato do novih točk lahko pridemo samo z maksimalno koncentracijo v napadu in čvrsto igro v obrambi. Vabim navijače, da nas podprejo v čim večjem številu.«

Velenjčani na vroče gostovanje v Dobovo

Velenjčane danes v Dobovi čaka zelo težka preizkušnja. Foto: Rok Jošt/RK Gorenje Velenje

Pred velenjskimi rokometaši je nova tekma domačega prvenstva. To soboto se bodo v 3. krogu slovenske NLB lige v gosteh pomerili z Dobovčani.

Rokometaši Dobove so na prvih dveh tekmah nove sezone zabeležili dva poraz. Na prvi tekmi so na domačem terenu morali premoč priznati rokometašem Maribora, v 2. krogu lige pa so v Ribnici kljub dobremu odporu, ki so ga kazali v prvem delu, zabeležili drugi poraz sezone. Najboljši strelec s prvih dveh tekem MRD Dobova je Dorian Markušič, ki je dosegel skupno 13 zadetkov.

Dobova je sezono začela z dvema porazoma (Ribnica, Maribor). Foto: MRD Dobova

»V soboto odhajamo v Dobovo, kjer gostujočo ekipo vedno pričaka polna dvorana in dobro vzdušje. Dobovčani so borbeni in prepričan sem, da kljub dvema porazoma ob začetku sezone, v njihovi ekipi ne primanjkuje želje po zmagi ter motivacije. Igrajo agresivno obrambo, ki lahko nasprotnika prisili v veliko število tehničnih napak. Naša obramba mora biti čvrsta, v napadu pa moramo z zbrano igro storiti čim manj napak. Če bo temu tako sem prepričan, da bomo tekmo dobili in osvojili novi dve točki,« je pred današnjim gostovanjem v Dobovi povedal Filip Banfro.

NLB liga, 3. krog:

Sreda, ob 18.00:

RK Celje Pivovarna Laško – RK Maribor Branik 36:28 (16:15) več o tekmi klikni TUKAJ

Danes, ob 19.00:

10 MRK KRKA 2 0 1 1 50 58 -8 1
11 RD KOPER 2013 1 0 0 1 20 23 -3 0
12 MRD DOBOVA 2 0 0 2 44 58 -14 0
M – mesto; N – št. tekem; Z – št. zmag; I – št. neodločenih; P – št. porazov; + – št. danih; – – št. prejetih; +/- – gol razlika; T – št. točk