Eurofest 2018

Zaključek rekordnega Eurofesta!

Foto: Uroš Pihner/ŠD Šport

Eurofest se je z včerajšnjo podelitvijo medalj in pokalov uradno zaključil. Več kot 230 ekip se je pet dni na 9 centralnih igriščih potegovalo za uvrstitev med najboljša tri. Priča smo lahko bili neverjetnim tekmam, ki nas niso pustile ravnodušne, spremljal pa nas je tudi pester spremljevalni program – Prleška tržnica, nastop skupine Tequila, dobrodelni kulinarični večer z znanimi kuharji, itd.

Slovenski rokometaši in rokometašice so se odrezali odlično. Šest ekip (Ž.U.R.D Koper – dekleta WE 2004 ,  ŠD Mokerc IG – fantje MB 2007 Mini, RD Koper 2013 – fantje MC 2006, RD  Butan Plin Izola- fantje  MB Mini 2007,  RD Butan Plin Izola – fantje MF 2003,  RK Olimpija – deklice WD 2005, Ž.U.R.D. Koper – članice WI senior) je doseglo odlično 4. mesto3. mesto so dosegle ekipe: RK Olimpija – dekleta WF 2003, Ž.U.R.D. Koper – dekleta WG 2001, ŠD Mokerc IG – fantje MG 2001, RD Koper 2013 – fantje MB 2007 Mini, Izolanke – članice WI senior), 2. mesto so si priigrale štiri ekipe ( ŽRK Izola – dekleta WG 2001, Ž.U.R.D.- deklice WC 2006, Četa team – članice WI senior, Heart team – člani WI senior) 1. mesto pa so po dolgem in napetem boju priigrale ekipe: RD Izola v kategoriji fantje MG 2001, ekipa ŠD Mokerc IG v kategoriji fantje ME 2004, ter ekipa Elita pri članih.

Organizatorji Eurofesta so še enkrat dokazali, da ima Koper za izpeljavo tako velikega festivala odlične pogoje in upajo, da bo festival z leti privabil še več ljudi.