Liga NLB

VIDEO: Glendža v Slovenj Gradec prinaša potrebne izkušnje

Slovenjgraška dvorana bo naslednjo sezono znova videla prvoligaške boje po dveh letih. Foto: Slavko Kolar/ŠD Šport

V petek pozno zvečer je bodoči prvoligaš Slovenj Gradec potrdil odmevno okrepitev v svoji ekipi. Vrste koroškega kluba bo v naslednji sezoni okrepil kar črnogorski reprezentant Aleksandar Glendža in eden izmed najboljših igralcev v letošnji sezoni bosanskega prvenstva. Kot sami pravi, se že veseli igranja v Slovenj Gradcu.

Glendža, sicer Črnogorec je v preteklosti igral tudi za Lovčen, srbsko Jagodino, Partizan Beograd in nenazadnje tudi Leotar. Velja za obetavnega rokometaša, ki zna doseči gol z devetih ali desetih metrov. Praktično je klasičen ostrostrelec, ki lahko igra tudi na poziciji organizatorja igre.

S slovenjgraškim klubom je podpisal dvoletno pogodbo, na Koroško pa je pripotoval po priporočilu legendarnega slovenjgraškega rokometaša Nenada Maksića, ki ga je imel pod nadzorom pri beograjskemu Partizanu.

Spodaj preveri, kaj je dejal ob podpisu dvoletnega sodelovanja: