NLB liga

Trebanjci na krilih Urha Brane do prve zmage v novi sezoni

Rokometaši Trima Trebnje je danes odigrala uvodno domačo tekmo v novi sezoni NLB lige ter prišla do zaslužene zmage z izidom 21:18.

Uvodni zadetek na tekmi je za trebanjsko moštvo dosegel Marko Kotar. Gostje so si prvo vodstvo na tekmi priigrali v 8. minuti, ko je bil iz protinapada uspešen Frano Vujović, minuto kasneje je za +2 (3:5) zadel še Rok Žuran. Trebanjska zasedba je nato prikazala precej boljšo igro in z delnim izidom 5:0 povedla za +3 (8:5). Boljša predstava Trebanjcev je gostujočega trenerja – Sašo Prapotnika prisilila, da v 13. minuti prvič vzame minuto odmora. No, slednja sicer ni pripomogla Ormožanom, ki so v 22. minuti zaostajali za -4 (11:7), potem ko je iz protinapada zadel Uroš Udovič. Prednost so Trebanjci odlično ohranjali tudi v nadaljevanju srečanja in na odmor odšli s prednostjo +4 (13:9).

Drugi polčas je minil povsem mirno. Domači rokometaši so še naprej ohranjali vodstvo med tremi in štirimi zadetki, pomemben delež pa je s svojimi obrambami prispeval tudi Urh Brana. Ormožani so v 47.minuti, z golom Anžeta Šoštariča in tremi zaporednimi zadetki, uspeli znižati zaostanek na -2 (17:15).  Napad kasneje je Frano Vujović zadel še za 17:16 ter Benjamina Teraša prisilil, naj vzame minuto odmora. V zadnjih minutah smo spremljali precej razburljivo končnico. Trebanjci so uspeli ohraniti prednost do konca srečanja ter na koncu slavili z izidom 21:18.