NLB liga

Taletović z obrambo v zadnji sekundi junak tekme v Mariboru

Velenjčani so proti Mariboru dosegli pomembno zmago. Foto: Rok Jošt/RK Gorenje Velenje

Velenjski rokometaši so v soboto gostovali v mariborski dvorani Tabor. Gostje so slavili z 21:20 in na tekmi proti najbližjemu zasledovalcu osvojili pomembni dve točki.

http://bit.ly/SDSPORT-pasicaDobri obrambi na obeh straneh ter razpoložena vratarja so botrovali temu, da smo prvi gol v Taboru videli šele v 5. minuti srečanja, ko so za 1:0 zadeli domači rokometaši. V začetnih minutah so bili boljši mariborski rokometaši, a so se varovanci Zorana Jovičića hitro prebudili. Gibljiva gostujoča obramba je Mariborčanom povzročala preglavice in Matic Verdinek je iz hitrega protinapada v 14. minuti srečanja zadel za prednost s +3 (6:3). V vratih je ponovno blestel Emir Taletović. Ob polovici igralnega časa v prvem delu je z dvema zaporednima obrambama poskrbel, da so domači še enkrat več napad zaključili neuspešno, na drugi strani pa je Miha Kavčič s svojim drugim zadetkom poskrbel za vodstvo velenjskih os s +5 (8:3). Domači so delni izid 7:0 gostujočih rokometašev prekinili slabih deset minut pred koncem prvega dela. Zaigrali so bolj agresivno v obrambi in se približali gostom ter v zadnji sekundi prvega polčasa svoj zaostanek znižali na -2 (9:11).

Matic Verdinek je bil z osmimi zadetki najboljši strelec tekme. Foto: Rok Jošt/RK Gorenje Velenje

Odlično je v drugem polčasu začel mariborski vratar. Ta je ubranil dva strela Velenjčanov, na drugi strani pa so njegovi soigralci bolje delovali tudi v napadu. Varovanci Marka Šibile so izenačili in tudi povedli. Obramba črno-rumenih ni več uspešno prekinjala dolgih mariborskih napadov, kot ji je to uspevalo v prvem delu srečanja. V 35. minuti so domači povedli (12:11) in v mariborski dvorani Tabor smo spremljali izenačen obračun. Deset minut pred koncem so rokometaši Maribor Branika vodili z 18:16, nato pa sta Domen Tajnik ter Vlado Matanović s tremi zaporednimi zadetki poskrbela, da so gostje iz Velenja ponovno prišli do vodstva z 19:18. Zadnji napad na tekmi so imeli igralci domače zasedbe, a se je še enkrat več v vratih Gorenja Velenja izkazal Taletović in gostje so se veselili zmage z 21:20.

V mariborski zasedbi sta se s štirimi zadetki izkazala Andraž Velkavrh in Uroš Štumpfl, najboljši strelec Velenjčanov pa je bil z osmimi goli Matic Verdinek.

Mariborske rokometaše naslednji petek ob 19.00 čaka sila neugodno gostovanje pri trebanjskemu Trimu, Velenjčani pa bodo doma gostili Ribnico.

NLB liga, 17. krog:

Sobota, 9. februarja, ob 20.30 (Dvorana Tabor, Maribor):

RK Maribor Branik – RK Gorenje Velenje 20:21 (9:11)

RK Maribor Branik: Đurica 9 obramb, Simonič; Žabič 2, Planinšek, Celminš, Marušič, Jerenec 3, Velkavrh 4, Ranevski 1, Budja, Jerebie 2, Golik 2, Bogunović 1, Buneta 1, Štumpfl 4; Trener: Marko Šibila

RK Gorenje Velenje: Logar, Vujović, Taletovič 13 obramb; Haseljić, Tajnik 3, Špelić, Matanović 4, Levc, Miklavčič, Banfro, Verdinek 8, Miha Kavčič 5, Aleks Kavčič 1, Kete; Trener: Zoran Jovičič.

12 RK SVIŠ IVANČNA GORICA 17 1 0 16 444 519 -75 2
M – mesto; N – št. tekem; Z – št. zmag; I – št. neodločenih; P – št. porazov; + – št. danih; – – št. prejetih; +/- – gol razlika; T – št. točk