Liga NLB

SVIŠ zelo blizu zmagi, a na koncu vendarle izgubil

Rokometaši SVIŠ-a iz Ivančne Gorice so na bili gostovanju pri Dobovi zelo blizu zmagi, a na koncu vendarle izgubili z rezultatom 32:30 (15:13). Tako je pred njimi misija nemogoče za obstanek v NLB ligi, vseeno pa se pustimo presenetiti.

http://bit.ly/SDSPORT-pasicaDobovčani, ki so med tednom menjali trenerja, so na tokratnem srečanju vodili skozi celotno tekmo, Ivančani pa so bili tokrat, poleg že odsotnega Grojzdka in Krabonje, oslabljeni še za stebra obrambe Blaža Finka.

Po začetnem “otipavanju” obeh ekip in izenačenosti, so domačini po šestih minutah malce pobegnili našim. Dvanajst minut kasneje so prvič na tekmi priigrali prednost štiri zadetkov (10;6) ter s tem tudi najvišjo prednost v prvem delu. Gostje so strnili vrste in domačinom niso dopustili, da bi pobegnili. Tako so se štiri minute pred koncem prvega polčasa ponovno vrnili v igri, saj so znižali na samo zadetek zaostanka. Na polčas pa sta ekipi odšli z rezultatom 15:13 v korist domačinov.

Luciano Bura je bil z desetimi zadetki najboljši strelec srečanja. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

A je slabši začetek drugega polčasa (najverjetneje) odnesel zmago SVIŠ-a. Domačini so ponovno pobegnili na štiri zadetke prednosti. Ivanški rokometaši so se ves čas trudili, da bi Dobovčane ujeli, a so slednji vse do konca srečanja vodili za zadetek ali dva. Ob koncu smo videli napeto končnico, ki so jo dobili domačini in sicer z rezultatom 32:30.

Pri Dobovi je z desetimi goli blestel Luciano Bura, prvi strelec gostujoče ekipe pa je bil kapetan Simon Stopar, ki je zadel osemkrat.

Dobovčane v naslednjem krogu čaka izjemno težko gostovanje pri Jeruzalemu iz Ormoža, SVIŠ pa prihodnjo soboto ob 19.00 v domači dvorani gosti Koper.

NLB liga, 17. krog:

Sobota, 9. februarja, ob 19.00 (Dobova):

MRD Dobova – RK SVIŠ Ivančna Gorica 32:30 (15:13)

MRD Dobova: Leben 3 obrambe, Polutnik 1 obramba; Dular, Markušič 5, Rožman, Humek, Bura 10, Kovacs 2, Jazbec, Mladkovič, Krnc, Šušnjara 3, Kunst 1, Sintič 6, Hotko 1, Novak 4; Trener: Damjan Radanovič.

RK SVIŠ Ivančna Gorica: Škorc 9 obramb, Vencelj 4 obrambe, Struna; Knez 4, Zafran 4, Tekavčič, Hrovat, Stopar 8, Matej Košir 5, Pirnat, Aljaž Kutnar 2, Željko 1, Matic Košir 5, Matevž Kutnar, Domen Košir, Vidmar; Trener: Aleksander Polak.

12 RK SVIŠ IVANČNA GORICA 17 1 0 16 444 519 -75 2
M – mesto; N – št. tekem; Z – št. zmag; I – št. neodločenih; P – št. porazov; + – št. danih; – – št. prejetih; +/- – gol razlika; T – št. točk