Liga NLB

Ribniška zasedba zanesljivo preko Ločanov

V tekmi 17. kroga NLB lige smo v ŠC Ribnica spremljali zanimiv obračun med domačimi rokometaši in Urbanscape Loko. Skozi srečanje so zanesljivo vodili Ribničani, tekmo pa dobili z 31:27 (17:12).

http://bit.ly/SDSPORT-pasicaObe ekipi sta tekmo pričeli nekoliko v krču, saj je prvi zadetek na srečanju padel šele v tretji minuti. Urbanscape Loka je v četrti minuti z golom Grege Jamnika povedla z 1:2, a so igro hitro v svoje roke prevzeli domači in mirno stopnjevali prednost. Ta je v 16. minuti znašala +4 (9:5), v 23. minuti pa narasla že na +6 (13:7).  Ločanom nikakor ni uspelo znižati zaostanka in Ribnica je ob polčasu vodila s +5 (17:12).

V drugem polčasu je četa hrvaškega stratega Siniše Markota hitro pritisnila na plin in v 41. minuti z delnim izidom 5:1 vodstvo povišala na +8 (22:14). Sledila je igra »gol za gol«, tako da je bil zmagovalec praktično že znan v začetku 50. minute. Končni izid tekme pa je za 31:27 postavil Urban Pipp.

Pri domačih se je s šestimi zadetki izkazal Gašper Horvat, pri Urbanscape Loki je s kar osmimi goli blestel Anže Jeseničnik.

Ribničane v naslednjem krogu čaka gostovanje pri Gorenju Velenju, Urbanscape Loka pa doma gosti novomeško Krko.

NLB liga, 17. krog:

Sobota, 9. februarja, ob 19.00 (ŠC Ribnica):

RD Riko Ribnica – RD Urbanscape Loka 31:27 (17:12)

RD Riko Ribnica: Bojić 14 obramb (2 zadetka), Glavan; Strmljan 1, Horvat 6, Vujačić 3, Žagar 2, Knavs 4, Ranisavljević, Pahulje 1, Blaž Nosan 3, Kovačič, Pucelj 5, Tomšič 1, Mitja Nosan 1, Setnikar 2, Košmrlj; Trener: Siniša Markota.

RD Urbanscape Loka: Božnar 4 obramb, Juričan 5 obramb;  Šibanc 4, Gartner, Dolenc, Jamnik 2, Matevž Jesenko 3, Urban Pipp 2, Bradeško, Mali 2, Jeseničnik 8, Matic Pipp, Bergant, Aljaž Jesenko 6, Bogdanič-Jenko, Marinović; Trener: Robert Beguš.