NLB liga

Koprčani vendarle strli odpor žilavih Dolanov

Rokometaši Dol TKI Hrastnika so danes gostovali v koprski Areni Bonifika in se pri tamkajšnjem prvoligašu dokazali v sijajni luči. Nudili so jim odličen odpor, a na koncu vendarle izgubili s 26:24 (11:11).

http://bit.ly/SDSPORT-pasicaKoprčani so prejšnji teden prišli do remija proti Trimu iz Trebnjega, hkrati pa izgubili enega izmed pomembnejših členov Janeza Gučka (več o tem klikni TUKAJ). Dolani so se na Primorsko podali brez dveh levorokih igralcev – Aljaža Zoreta in Amala Ajdarija.

Dolani so tekmo odprli zelo dobro in v drugi minuti uspeli povesti z 0:2. Domačini so bili sprva nekoliko v krču, saj so prvi zadetek dosegli šele v šesti minuti, ko je bil za 1:2 uspešen Nejc Planinc. V nadaljevanju jim gostje niso dopustili, da bi si že takoj priigrali večjo prednost. Do vodstva so prvič prišli šele v 23. minuti, ko je za 9:8 zadel Grega Krečič. Polčas se je končal z izidom 11:11.

Žiga Smolnik je bil z osmimi goli najboljši strelec tekme. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Koprski igralci so takoj v drugem delu hitro zagospodarili na igrišču in si z delnim izidom 5:1 priigrali prednost štirih zadetkov (17:13). Prednost so v nadaljevanju med enim in tremi zadetki, na koncu pa je sledila razburljiva končnica. Večinoma smo spremljali trdo igro »gol za gol«, sanje o presenečenju Dolanov pa so po vodi splavale v 58. minuti. Klemen Brilej je namreč dobil še tretjo dvominutno izključitev in tako predčasno končal tekmo, kar se je poznalo pri končnem razpletu srečanja. Gostitelji so namreč slavili z rezultatom 26:24.

Najboljši strelec tekme je bil z osmimi zadetki Žiga Smolnik, pri Dolu pa sta se s petimi zadetki izkazala Luka Koprivc in Gregor Klepej.

Koper bo v naslednjem krogu gostoval pri SVIŠ-u iz Ivančne Gorice, Dolani pa bodo odšli na gostovanje k Celju Pivovarni Laško.

NLB liga, 17. krog:

Sobota, 9. februarja, ob 20.00 (Arena Bonifika, Koper):

RD Koper – RK Dol TKI Hrastnik 26:24 (11:11)

RD Koper: Haseljić 2 obrambi, Kocjančič 3 obrambe, Postogna; Grlj, Dolenc, Grzentič, Krečič 7, Matijaševič 1, Moljk, Smolnik 8, Sokolič 3, Zugan, Marić, Planinc 4, Stopar, Bratkovič 3; Trener: Uroš Rapotec.

RK Dol TKI Hrastnik: Seme 2 obrambi, Nunčič 4 obrambe; Brilej 1, Klepej 5, Grušovnik 2, Pintar 1, Bauerheim 2, Gospodarič, Hribšek 3, Cigler 1, Ramič 2, Ribič 1, Simončič 1, Koprivc 5; Trener: Aleš Sirk.

12 RK SVIŠ IVANČNA GORICA 17 1 0 16 444 519 -75 2
M – mesto; N – št. tekem; Z – št. zmag; I – št. neodločenih; P – št. porazov; + – št. danih; – – št. prejetih; +/- – gol razlika; T – št. točk