1. B DRL

Izola z zmago nad Dravo do drugega mesta

Rokometaši Izole so se z včerajšnjo zmago nad ptujsko Dravo zavihteli na drugo mesto drugoligaške prvenstvene lestvice in z odliko opravili uverturo pred derbijem v Slovenj Gradcu.

http://bit.ly/SDSPORT-pasicaIzolani so si s sinočnjo zmago nad Dravo priigrali odlično popotnico za sobotni derbi v Slovenj Gradcu, s katerim se bodo naslednji teden ob 18.45 pomerili za prvo mesto.

Moštvi sta tekmo začeli izenačeno in večinoma igrali trdo igro »gol za gol«. Ptujčani so si v enajsti minuti z golom Tomaža Grobelnik priigrali dotedanjo najvišjo prednost na tekmi +3 (4:7), nato pa je sledil petminutni mrk brez zadetka. Gostitelji so v 18. minuti ostali brez Davida Zoriča-Stepančiča, ki je zaradi udarca po glavi nad nasprotnikom dobil takojšnji rdeči karton. Drava je s tem še naprej diktirala tempo igre. Ob odmoru je prednost gostujočih rokometašev znašala +2 (9:11).

V drugem polčasu se je izolska zasedba vendarle zbudila in že takoj v drugem polčasu izenačila na 11:11. Moštvi sta si v nadaljevanju tekme neprestano izmenjavali vodstvo, vse do začetka druge polovice v drugem polčasu. Od 45. minute so na plano stopili domačimi in z delnim izidom 6:2 povedli s štirimi zadetki prednosti (23:19). Gostje se v končnici tekme niso uspeli vrniti in zmaga je ostala doma z izidom 24:22.

Najboljši strelec tekme je bil izolski rokometaš Matjaž Brumen, ki je zadel devetkrat. Pri Ptujčanih je bil s sedmimi zadetki najučinkovitejši Tomaž Grobelnik.

Izolane v prihodnjem krogu čaka derbi za prvo mesto proti Slovenj Gradcu, Drava pa bo doma gostila Pomurje.

»Zmage smo lahko zadovoljni, a se moramo zavedati, da če bo pristop takšen, kot je bil v prvem polčasu, lahko pozabimo na naš cilj. Ponavljam, zahtevam disciplino v igri in če tega ne bo, potem bomo izgubljali točke. Fantje so pod določenim pritiskom, saj se z vsako nadaljnjo tekmo in bližanjem koncu prvenstva napak ne smemo privoščiti,« je po dvoboju za izolsko stran dejal primorski strateg, Fredi Radojković.

1. B DRL, 15. krog:

Sobota, 9. februarja, ob 19.00 (Dvorana Kraška, Izola):

RD Butan Plin Izola – RK Drava Ptuj 24:22 (9:11)

RD Butan Plin Izola: Gregorič, Alessio, Husić; Jurič 1, Smej, Božič 1, Beganović 2, Zorič-Stepančič, Brumen 9 (4/5), Redžič, Vukovič, Peharc, Poberaj 5, Nikolić 2, Gašperšič 4; Trener: Fredi Radojković.

RK Drava Ptuj: Belec, Sandi Žuran; Reisman, Godicej, Mlač-Černe, Gregorc 4 (2/2), Grobelnik 7, Hrupič 1, Zupanc 1, Bedrač 3, Rožman 2, Žunič 1, Marko Žuran, Bračič, Krasnič, Sivka 3; Trener: Vladimir Vujović.

14 RK POMURJE 15 0 1 14 390 481 -91 1
M – mesto; N – št. tekem; Z – št. zmag; I – št. neodločenih; P – št. porazov; + – št. danih; – – št. prejetih; +/- – gol razlika; T – št. točk