1. B DRL

Slovenjgradčani visoko slavili proti Mokercu

Rokometaši Slovenj Gradca so včeraj gostovali pri Mokercu iz Iga in visoko slavili s 30:40 (16:21) ter z odliko opravili generalko pred derbijem za prvo mesto proti Izoli.

http://bit.ly/SDSPORT-pasicaSlovenjgraško moštvo se je na Ig odpravilo v nekoliko okrnjeni zasedbi. Trener Sebastjan Sovič tokrat ni mogel računati na Jana Tajnika in Klemna Kresnika, zato so njuno vlogo morali prevzeti nekateri mlajši igralci.

Moštvi sta tekmo odprli nekoliko v krču, a le do 5. minute. Nato so tempo igre prevzeli gostje in z delnim izidom 0:4 povedli s 5:8. Sledila je trda igra »gol za gol«, Slovenjgradčani pa so mirno in brez težav držali vodstvo v svojih rokah. Ob koncu prvega polčasa je Slovenj Gradec uspel narediti delni izid 1:5 in na odmor odšel s prednostjo petih zadetkov (16:21).

Valentin Sodo je zbral 7 obramb. Foto: Aljaž Sešel

V uvodu drugega dela je ta razlika še narasla na  +8 (16:24), kasneje pa celo na +10 (17:27). Gostiteljem nikakor ni šlo in gostje so to izkoristili ter mirno držali vodstvo v svojih rokah. Ob koncu srečanja je Mokerc sicer znižal zaostanek na -6 (27:33), vendar nismo videli preobrata. Slovenjgraški rokometaši pa so se veselili zmage s 30:40 (16:21).

Pri Mokercu je desetkrat zadel Denis Tabaković, za Slovenj Gradec pa je devet zadetkov prispeval Žan Šol.

Ižanci bodo naslednji vikend gostovali v Brežicah, Slovenjgradčani pa doma gostili derbi za prvo mesto proti Izoli.

1. B DRL, 15. krog:

Sobota, 9. februarja, ob 19.00 (Športna dvorana Ig):

RK Mokerc-KIG – RK Slovenj Gradec 30:40 (16:21)

RK Mokerc-KIG: Grudnik 6 obramb, Kastelic 7 obramb; Žagar, Bučar 2, Petek, Comino, Legen 5, Štamcar, Cimerman 4, Kastelic, Makivič 3, Kalabić 3, Gorišek, Tabaković 10 (3/3), Leš 3 (1/1); Trener: Roman Šimon.

RK Slovenj Gradec: Soldo 7 obramb, Turniski 2 obrambi; Orter 3, Cvetko 5, Bulovič 4, Andrej Yankovskyy 2, Pajt 7, Podstenšek, Šiljeg, Lesjak 2, Jagodič, Šol 9, Štalekar, Poklič 7 (1/1), Dujmovič 1, Aljoša Yankovskyy; Trener: Sebastjan Sovič.

14 RK POMURJE 15 0 1 14 390 481 -91 1
M – mesto; N – št. tekem; Z – št. zmag; I – št. neodločenih; P – št. porazov; + – št. danih; – – št. prejetih; +/- – gol razlika; T – št. točk