Reprezentančni rokomet

Slovenska veselica v Vigu: Mladinci prvi v skupini!

Aktualni evropski mladinski prvaki iz Celja so se včeraj pomerili s Srbijo in jo uspeli premagati v končnici srečanja z nekaj odličnimi obrambami Dobaja ter dobro razpoloženim Ocvirkom v napadu. Srbi so se sicer za naše fante izkazali za zelo neugodnega nasprotnika, vendar zmago praktično sami izpustili iz rok.

Dane se je četa Saše Prapotnika udarila z domačini Španci, ki spadajo v ožji krog favoritov za medalje. Tako je znano, da se bodo naši fantje v sredo v boju za četrtfinale pomerili z neugodnimi, a nekoliko lažjimi Korejci.

Dober začetek, slabo nadaljevanje, odličen konec

Gregor Ocvirk je bil ponovno zbran za najboljšega igralca tekme. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Naši fantje so v tekmo krenili zelo dobro. Ogromna želja po zmagi in posledično tudi prvemu mestu v skupini jih je gnala k dobri predstavi proti gostiteljem Špancem. Ti so v uvodnih minutah z nekaj obrambami čuvaj mreže Ramireza držali stik z našo izbrano vrsto, nato pa je v vratih zablestel Gašper Dobaj ter našim prinesel prednost štirih zadetkov. V nadaljevanju prvega polčasa so se gostitelji prvenstva vendarle zbudili in z delnim 1:5 uspeli izenačiti do konca prvega dela na 11:11.

Naše fante je spodbujalo okoli 40 navijačev. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Uvodne minute drugega polčasa je na obeh straneh prineslo kar nekaj nervoze, v 37. minuti pa je Špancem uspelo povesti že za +2 (12:14), nakar je bil primoran Prapotnik vzeti drugo minuto odmora na srečanju. Napočile so boljše slovenske minute, za katere je poskrbel tudi motor ekipe Gregor Ocvirk in naše mlade upe v 45. minuti popeljal do pomembnega vodstva s 17:16. Na koncu so naši mirno zdržali hud pritisk in dobili tekmo z 22:21.

SP V ROKOMETU ZA MLADINCE 2019 (Španija, Pontevedra in Vigo)

SKUPINA A:

Ponedeljek, 22. julija, ob 21.00:
Slovenija – Španija  22:21 (11:11)

Slovenija: Ferjan, Dobaj; Mazej, Pipp, Horvat, Ocvirk, Marko Kotar, Miha Kotar, Rozman, Košec, Novak, Gartner, Pirnat, Žabić, Kavčič, Horžen; Selektor: Saša Prapotnik.

Španija: Ramirez, Lacambra; Ugartebru, Bagec, Arce, Soumare, Echave, Martinez, Lobato, Suarez Diaz, Cuenca, Floreta, Aristi, Martinez Lobato, Rovira, Caballero.

LEVI KRILI: Tadej Mazej (RK Gorenje Velenje), Matic Pipp (RD Urbanscape Loka);
LEVI ZUNANJI: Gašper Horvat (RD Riko Ribnica), Grega Ocvirk (RK Jeruzalem Ormož);
SREDNJI ZUNANJI: Marko Kotar (RK Trimo Trebnje), Miha Kotar (RD LL Grosist Slovan;
DESNI ZUNANJI: Tim Rozman (Ballingen, Nemčija), Nik Pirnat (RK SVIŠ Ivančna Gorica), Matic Košec (RK Celje Pivovarna Laško);
DESNI KRILI: Tine Gartner (RD Urbanscape Loka), Domen Novak (RK Celje Pivovarna Laško);
KROŽNI NAPADALCI: Kristjan Horžen (RK Celje Pivovarna Laško), Miha Kavčič (RK Gorenje Velenje), Stefan Žabić (RK Maribor Branik);