Reprezentančni rokomet

Slovenci v drugem delu strli žilave Japonce

Mladinska reprezentanca letos na SP v Španiji cilja vsaj na uvrstitev v polfinale. Foto: Slavko Kolar/ŠD Šport

Slovenska mladinska reprezentanca je na drugi tekmi SP v Španiji premagala Japonsko, a za slavje precej trpela v prvem polčasu. Jutri je na sporedu že tekma z ZDA.

Slovenski rokometaši so svetovno prvenstvo do 21 let v španskima mestoma Vigo in Pontevedra odprli s prepričljivo zmago nad Tunizijo. Danes je sledila nova preizkušnja, in sicer so se lanskoletni evropski mladinski prvaki iz Celja udarili z Japonsko. Slednja velja za neugodno reprezentanco, to je dokazala že na prvi tekmi proti Srbiji, ki je tekmo dobila šele v zadnji minuti. Prav takšno tekmo smo spremljali tudi danes, in sicer so se naši za zmago morali precej potruditi.

Težave v prvem delu

Saša Prapotnik letos na prvenstvu cilja vsaj na uvrstitev v polfinale. Foto: Slavko Kolar/ŠD Šport

Slovenci so drugo srečanje na SP v Španiji odprli sijajno ter uvodoma vsaj nakazali na to, da bodo zanesljivo uspeli premagati japonsko izbrano vrsto. Sprva se je tako vsaj zdelo, potem ko so povedli že za tri zadetke. Nato je sledil je vnovični nekajminutni mrk, tako da so neugodni Azijci uspeli izenačiti na 10:10, kar je prineslo nekaj sprememb. V vrata je prišel Gašper Dobaj, hkrati pa na parket stopila tudi Stefan Žabić ter Tadej Mazej, s tem so se naši znova uspeli oddaljiti. V 29. minuti je za 10:15 zadel Tadej Mazej, reprezentanci pa sta na odmor odšli z rezultatom 12:16 v slovensko korist.

Kristjan Horžen je bil izbran za najboljšega strelca tekme. Foto: Slavko Kolar/ŠD Šport

Četa Saše Prapotnika je drugi del odprla dobro in znova povedla s tremi zadetki. Nato pa vnovičen padec, tako da se je Japonska ponovno uspela približati na vsega gol zaostanka. V nadaljevanju pa so se naši fantje prebudili in po dolgem času spet vodili za +5 (17:22). Na koncu je Slovenija mirno pripeljala tekmo do konca in slavila z 22:29.

Najboljši strelci slovenskih rokometašev so bili s petimi zadetki Kristjan Horžen, Matic Pipp in Gregor Ocvirk.

Jutri je na sporedu že nov obračun, saj bo slovenski tekmec ob 18.30 reprezentanca ZDA.

SP V ROKOMETU ZA MLADINCE 2019 (Španija, Pontevedra in Vigo)

SKUPINA A:

Četrtek, 18. julija, ob 17.00:
Japonska – Slovenija 22:29 (12:16)
Japonska: Hikaru Nakamura; Ao 2, Fujita, Hattori 1, Isoda, Kawasaki 1, Tsubasa Nakamura 4, Osugi, Sakurai 1, Sueoka 4, Takahashi, Takano 1, Tokuda 5, Tsuyuki, Yano 3, Asano.
Slovenija: Ferjan, Dobaj; Gartner 1, Horvat 2, Kavčič, Košec, Marko Kotar 1, Miha Kotar 1, Mazej 1, Novak 3, Ocvirk 5, Pipp 5, Rozman 3, Pirnat, Horžen 5, Žabić 2; Selektor: Saša Prapotnik.

Petek, 19. julija, ob 18.30:
Slovenija – ZDA – prenos na SportKlub 1

Nedelja, 21. julija, ob 18.30:
Srbija – Slovenija – prenos na SportKlub 1

Ponedeljek, 22. julija, ob 21.00:
Slovenija – Španija – prenos na SportKlub 1

Že odigrano:
Slovenija – Tunizija 32:25 (17:14) – več o tekmi TUKAJ

SEZNAM REPREZENTANCE V ŠPANIJI:
VRATARJI: Gašper Dobaj (RD Koper), Mark Ferjan (Emsdetten, Nemčija);
LEVI KRILI: Tadej Mazej (RK Gorenje Velenje), Matic Pipp (RD Urbanscape Loka);
LEVI ZUNANJI: Gašper Horvat (RD Riko Ribnica), Grega Ocvirk (RK Jeruzalem Ormož);
SREDNJI ZUNANJI: Marko Kotar (RK Trimo Trebnje), Miha Kotar (RD LL Grosist Slovan;
DESNI ZUNANJI: Tim Rozman (Ballingen, Nemčija), Nik Pirnat (RK SVIŠ Ivančna Gorica), Matic Košec (RK Celje Pivovarna Laško);
DESNI KRILI: Tine Gartner (RD Urbanscape Loka), Domen Novak (RK Celje Pivovarna Laško);
KROŽNI NAPADALCI: Kristjan Horžen (RK Celje Pivovarna Laško), Miha Kavčič (RK Gorenje Velenje), Stefan Žabić (RK Maribor Branik);

STROKOVNI ŠTAB:

SELEKTOR: Saša Prapotnik

POMOČNIKA SELEKTORJA: Vanja Kralj

TERAPEVT: Tomaž Skledar

TEHNIČNI VODJA: Žiga Novak

VODJA REPREZENTANCE: Jure Natek

SP v rokometu do 20 let (Španija, Pontevedra in Vigo):

SKUPINA A: SLOVENIJA, Španija, Srbija, Tunizija, Japonska, ZDA;

SKUPINA B: Francija, Egipt, Švedska, Nigerija, Koreja, Avstralija;

SKUPINA C: Portugalska, Hrvaška, Madžarska, Brazilija, Bahrajn, Kosovo;

SKUPINA D: Nemčija, Islandija, Norveška, Argentina, Danska, Čile.

More in Reprezentančni rokomet