Tuja prvenstva

Slovenska kolonija v Pick Szegedu proti Tatabanyi prvič brez zmage

MOL Pick Szeged je po dvajsetih tekmah prekinil niz 20 zmag. Foto: MOL Pick Szeged

Slovenska rokometna vojska pri madžarskemu prvaku Pick Szegedu, ki jo sestavljajo Mario Šoštarič, Nik Henigman, Matej Gaber in Dean Bombač, je včeraj zabeležila prvi remi in tako šele prvič ostala brez zmage v letošnji sezoni madžarskega prvenstva. Pred nabito polno dvorano je Tatabanya, ki jo vodi nekdanji celjski strateg Vladan Matić, remizirala z madžarskim prvakom.

http://bit.ly/SDSPORT-pasicaTatabanya je tekmo odprla kot iz sanj in že takoj prišla do pomembne prednosti. Pri madžarskih prvakih se je daljša in izkušenejša klop poznala, da so znižali zaostanek in na odmor odšli z izidom 14:13. V prvi polovici drugega polčasa so tempo narekovali gostje in v 40. minuti vodili že za +3 (16:19). Sledil je povratek gostiteljev, ki so se dokaj kosali s Pickom in v 58. minuti vodili že s 25:24. Ob koncu je rezultat vendarle znašal 25:25.

Najučinkovitejši pri Tatabanyi je bil s šestimi zadetki Miloš Vujović, izmed Slovencev je pri Szegedu štiri gole prispeval Mario Šoštarič, Dean Bombač enega, Matej Gaber ni zadeval, medtem ko Nika Henigmana ni bilo v kadru »salamarjev«.

Mario Šoštarič je tokrat blestel s štirimi zadetki. Foto: Pick Szeged

Szeged je tako prvič po dvajsetih zaporednih zmagah ostal brez dveh točk, tako da se vidi velikanski uspeh madžarskih klubov tudi na evropski sceni. Tudi Veszprem, katerega člani so Dragan Gajić, Gašper Marguč, Blaž Blagotinšek in Borut Mačkovšek, ni imel lahkega dela. Varovanci Davida Davisa so komajda strli odpor Ferencvaroša s 26:27 (13:15). Rok Zaponšek, Klemen Cehte in Borut Ošlak pa so s Csurgom remizirali proti Dabasu s 26:26 (15:13).