NLB liga

Ribničani po zmagi nad Koprom že v ligi za prvaka!

Danes se je po končanem evropskem rokometnem prvenstvu na Hrvaškem, končal daljši reprezentančni premor. Danes sta se v NLB ligi prvič v letu 2018, srečala Riko Ribnica in Koper 2013. Po zelo napetem dvoboju so zmagali Ribničani, ki so z današnjima dvema točkama že potrdili preboj v ligo za prvaka.

Ribničani, sicer jesenski prvaki, so z današnjo tekmo potrdili nastop v ligi za prvaka. Vendar so se skozi celotno srečanje zelo borili, v končnici pa vendarle dobili dvoboj s Koprčani.

Dvoboj se je začel zelo izenačeno, kjer je bil rezultat tekme v 12. minuti 4:4. Nato so Koprčani z delnim izidom 0:3, uspeli povesti za +3 (4:7) ter mirno odpeljali srečanje do konca prvega polčasa, ki se je končal z izidom 8:11.

Ribničani se še niso takoj vdali in po borbeni igri, naredili delni izid 5:0 in v 47. minuti povedli z rezultatom 16:13. Koprčanom ni uspelo izenačiti, v 57. minuti pa so z zadetkom Jake Moljka znižali zaostanek na -1 (22:21). Ta zadetek sicer ni pomagal, ker so Ribničani na koncu vendarle dobili dvoboj, končni izid za 24:21 pa je postavil Jure Kljun.

Koprčani so tudi v zadnji minuti ostali brez Janeza Gučka, ki je dobil rdeči karton, zaradi tretje izključitve na tekmi.

Pri Ribničanih je strelsko zelo blestel Risto Vujačić, ki je zadel kar 6 zadetkov, medtem ko je za Koprčane največ zadetkov (4) uspel zadeti Tilen Sokolič.

Komentar Gašperja Horvata (RD Riko Ribnica) po današnji zmagi nad Koprom 2013:

»Od samega začetka tekme smo bili preveč nervozni, sam ne vem zakaj. Glave enostavno niso bile na mestu. Igrali smo trdno obrambo, ampak prejeli smo veliko golov iz protinapada, kar je pomenilo zaostanek ob polčasu. V slačilnici smo se dogovorili, da bomo igrali svojo igro in nervozno tekmo smo pripeljali do konca. V oči bode plavi karton in nešportno obnašanje določenih igralcev z obeh strani. To po mojem mnenju, vsekakor ne spada na igrišče. Glede odsotnosti pa sploh nismo vedeli, kdo od igralcev bo v kadru, zato nismo imeli težav s tem. Čakajo nas še 3 tekme in seveda kot vedno gremo na polno po 6 točk. Primarni cilj je bil uvrstitev v ligo za prvaka, ki smo ga dosegli. Vendar tukaj se ne smemo in ne mislimo ustavljati. Ciljamo zelo visoko, gremo pa vedno iz tekme v tekmo, kot da je vsaka tekma zadnja.«