1. NLB liga

Dobovčani presenetili Ormožane ter si priborili pomembno zmago v boju za obstanek!

Na včerajšnji tekmi 15. kroga NLB lige, sta se pomerila Dobova in Jeruzalem Ormož. Dvoboj so nekoliko presenetljivo dobili Dobovčani, ki so osvojili pomembni dve točki, v boju za obstanek.

Ekipi sta dvoboj začeli kar precej izenačeno, saj je bil rezultat v 15. minuti 7:7. Nekoliko kasneje se je Dobova z malce boljšo predstavo odcepila od Ormožanov ter v 19. minuti povedla za +3 (11:8). Nato je prednost znašala tudi +4 (13:9), a so se igralci Ormoža z delnim izidom 0:3, zopet približali na -1 (13:12). Končni izid prvega polčasa pa je za 14:12 postavil Dorian Markušić.

Ormožani so po »črnem mrku« v začetku drugega polčasa, vendarle uspeli izenačiti na 14:14. Minuto kasneje je Rok Žuran z dvema zaporednima zadetkoma popeljal Ormožane celo do vodstva s 13:9. Glavni prelom tekme se je zgodil v 45. minuti, ko so domači igralci z delnim izidom 4:0, ponovno uspeli povišati (21:17). Jeruzalemčki nikakor niso uspeli izenačiti, kjer je bila premoč Dobove očitna tudi v 56. minuti (25:21). Dobovčani so ohranili prednost do konca srečanja in dobili tekmo z rezultatom 28:25.