Liga NLB

Pokalni spektakel v Trebnjem, Krkaši pri tretjeligašu

Trebanjska športna dvorana bo nocoj polna do zadnjega kotička. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Današnji rokometni večer je na slovenskih rokometnih igriščih rezerviran za četrtfinalne obračune rokometnega pokala za moške, ki bodo določili potnike za sklepni turnir četverice. Branilce naslova pivovarje čaka težko delo pri Trimu iz Trebnjega, novomeška Krka bo lanskoletni uspeh želela izenačiti pri tretjeligašu iz Grosuplja, medtem ko Ribničane čaka neugodno gostovanje pri SVIŠ-u iz Ivančne Gorice.

Trimo zadovoljen s polno dvorano, morda še s presenečenjem?

http://bit.ly/SDSPORT-pasicaTrebanjce po “pirovi” zmagi proti Urbanscape Loka, ki si je zagotovila še zadnjo vozovnico za uvrstitev med TOP 6, drevi čaka nov spektakel. Nabito polna trebanjska dvorana bo v pokalnem četrtfinalu gostila branilce pokala Slovenije, celjske rokometaše. Ti so z zmago ta vikend v Ligi NLB proti novomeški Krki prekinili serijo porazov.

Benjamin Teraš na trebanjskem trenerskem stolčku letos dela precej dobro. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Čeprav so pivovarji nedvomni favorit na nocojšnjem obračunu, pa imajo svoje načrte tudi v trebanjskem taboru. Prav s takšnim razmišljanjem, da ne podcenjujejo nasprotnika, pa so Trebanjci imeli tudi na tekmi državnega rokometnega prvenstva in četo Tomaža Ocvirka spravili na kolena. »V sredo nas v četrtfinalu pokala Slovenije čaka tekma najuspešnejšim rokometnim kolektivom v Sloveniji. Pred dobrim mesecem smo Celjane presenetili v Zlatorogu, zato sedaj pričakujem še močnejši nalet gostov, ki so žal končali z nastopi v Evropi in so popolnoma osredotočeni na domača tekmovanja. Že tako odlična ekipa bo zdaj še močnejša, kljub temu pa imamo na tekmi tudi mi svoje cilje. V prvi vrsti si želimo napredka v naši igri in nove dobre tekme pred polno dvorano naših navijačev,« pred pokalnim spektaklom pravi trebanjski strateg, Benjamin Teraš.

Tretjeligaš gosti novomeško ekipo

Jan Bevec je v zadnjih letih ogromno napredoval. Foto: MRK Krka Novo mesto

Tudi letos so si Krkaši z zmagama nad rokometaši iz Radeč in Krškega uspešno tlakovali pot vse do četrtfinala pokalnega tekmovanja, sredina tekma v Grosuplju pa bo že ponudila vstopnico eni od ekip za nastop na zaključnem turnirju. Novomeščani se dobro zavedajo, da morajo v tekmo vložiti zadnje atome moči, saj je ekipa Rokometnega kluba Grosuplje znana po tem, da zna presenetiti še tako žilavega in izkušenejšega nasprotnika. »V sredo nas čaka pokalna tekma proti ekipi iz Grosuplja. Zavedamo se, da nam tekma prinaša ogromno, saj se bi z zmago ponovno uvrstili na zaključni turnir. Moštva iz Grosuplja ne podcenjujemo, kajti vemo, da nas čaka trd boj do zadnje sekunde. Na tekmo se pripravljamo zavzeto in odgovorno. Obljubljamo, da bomo prikazali srčen boj za nas same in naše navijače. Vabim vse pristaše našega kluba, da nas pridejo podpret in da se ob zadnjem sodniškem žvižgu skupaj veselimo uvrstitve v veliko finale,« pred sredinim obračunom pravi Jan Bevec, ki se še živo spominja velikega slavja ob osvojeni pokalni lovoriki.

Vir: MRK Krka Novo mesto

Pokal Slovenije za moške, četrtfinale:

Sreda, 13. marca, ob 19.00:

RK SVIŠ Ivančna Gorica – RD Riko Ribnica

RK Trimo Trebnje – RK Celje Pivovarna Laško

Ob 20.00:

RK Grosuplje – MRK Krka Novo mesto

Že odigrano:

Torek, 12. marca, ob 19.00 (Rdeča dvorana, Velenje):

RK Gorenje Velenje – RD Koper 30:26 (15:12) – več o tekmi klikni TUKAJ