Liga NLB

Novomeščani z Dobovo še za prvi krog končnice za obstanek

Krkaši se skupaj s trebanjskim Trimom bori za prvo mesto v Ligi NLB za obstanek. Foto: Danilo Kesić/MRK Krka Novo mesto

Današnji rokometni večer prinaša zaostalo srečanje prvega kola Lige NLB za obstanek med novomeško Krko in Dobovo. Krkaši želijo prenesti odlično formo iz prejšnje tekme proti Dol TKI Hrastniku, medtem ko Dobova lovi pomembne točke v boju za obstanek.

Krkaše v času reprezentančnega premora čaka zaostala tekma prvega kroga Lige NLB za obstanek, ko v domači dvorani Marof gostijo neugodno zasedbo Dobove. Slednja ima, kot so zapisali na novomeški spletni strani, v svojih vrstah kar nekaj izkušenih posameznikov. Izbranci trenerja Roberta Cvikla so se ta teden maksimalno pripravili na ekipo Damjana Radanoviča, zato si v drugem delu želijo slaviti še drugič zapored.

Dino Rašo (levo) v novomeškem klubu igra skupaj z bratom Leonom (desno). Foto: Danilo Kesič/MRK Krka Novo mesto

»Jutri v Novo mesto prihaja ekipa Dobove. Vemo, da nam je ta ekipa v preteklih tekmah povzročala precej težav. Vendar z borbenostjo v obrambi in želji po zmagi, bodo točke ostale na domačem terenu. Da bomo lažje prišli do zmage, vabim vse ljubitelje rokometa, da nas podprete s športnim in glasnim navijanjem s tribun. Bodite naš osmi igralec,« je za klubsko spletno stran izjavil krožni napadalec farmacevtov Dino Rašo.

Srečanje med Krkaši in Dobovo se nocoj v Marofu začne ob 20.00, s prenosom na FB klubski strani MRK Krke Novo mesto.

Liga NLB za obstanek, zaostala tekma 1. kola:

Petek, 12. aprila, ob 20.00 (Športna dvorana Marof, Novo mesto):

MRK Krka Novo mesto – MRD Dobova

Že odigrano:

RK Dol TKI Hrastnik – RK Trimo Trebnje 21:27 (10:14) – več o tekmi TUKAJ

RK Jeruzalem Ormož – RK SVIŠ Ivančna Gorica 33:30 (18:14)

LESTVICA:

M EKIPA N Z I P + +/- T
1 RK TRIMO TREBNJE 3 2 0 1 85 81 4 24
2 MRK KRKA 2 1 1 0 57 50 7 22
3 RK JERUZALEM ORMOŽ 3 3 0 0 88 78 10 20
4 MRD DOBOVA 2 1 0 1 64 60 4 14