Connect with us

Tuja prvenstva

Na sporedu zadnji krog francoskega prvenstva!

Vid Kavtičnik bo danes odigral zadnjo tekmo v dresu Montpellierja. Foto: Balkan Handball

Na sporedu zadnji krog francoskega prvenstva!

Danes so na sporedu še zadnje tekme zadnjega kroga francoskega prvenstva, ki je drugo najmočnejše na svetu. Naslov prvaka so si že dalj časa zagotovili Parižani, drugo mesto pa so zasedli rokometaši Montpellierja, od katerih se po devetih letih poslavlja Vid Kavtičnik.

V zadnjem krogu bo atraktiven boj za obstanek. Zanj se še vedno borita Cesson in US Ivry Vasje Furlana, ki po tej sezoni odhaja v vrste drugoligaša Chartresa. Ivry se bo udaril z enajstouvrščenim Istresem, proti katerem ob morebitni (senzacionalni) zmagi Cessona nad PSG-jem, ne sme izgubiti ali igrati neodločeno. Boljšo medsebojno razliko zadetkov ima namreč Cesson.

Izmed preostalih slovenskih legionarjev, so vsa mesta praktično že odločena. PAUC Aix (Darko Cingesar in Jože Baznik) bo gostoval pri Toulousu in sezono zaključil na solidnem šestem mestu. Dunkerque Matica Suholežnika pa čaka domača tekma z Nantesom.

Ob 20.40 bo slovenska televizija Šport TV 3 prenašala srečanje med Chamberyem in Nimesom.

Francosko prvenstvo, 26. krog:

Četrtek, 6. junija, ob 20.45:

Chambery – Nimes – prenos na Šport TV 3

Dunkerque – Nantes
Matic Suholežnik

Istres – US Ivry
Vasja Furlan

Montpellier – Pontault
Vid Kavtičnik

PSG – Cesson

Toulouse – PAUC Aix
Jože Baznik in Darko Cingesar

Tremblay – Saint Raphael

LESTVICA:

Razvrstitve pripravlja Sofascore LiveScore

Glavni urednik rokometnega portala ŠD Šport

Click to comment

Leave a Reply

Vaš e-naslov ne bo objavljen.

https://www.facebook.com/lindapskmdoo/

More in Tuja prvenstva