Slovenska tekmovanja

Mednarodni turnir KRKA 2018 dobili rokometaši SKA Minska

Rokometaši SKA Minska so v velikem finalu mednarodnega turnirja KRKA 2018 premagala novomeško Krko s 30:34.

Finalni dvoboj na mednarodnem turnirju v Novem mestu so odlično začeli domačini, ki so v 3. minuti prišli do vodstva s 3:1. Na krilih odličnega Aleksandra Tomića, ki je do 6. minute zbral štiri obrambe, so Krkaši povišali vodstvo že na 6:2. V nadaljevanju tekme so se rokometaši SKA Minska prebudili ter znižali zaostanek na -2 (9:7). Krkaši so kasneje odlično vodili tempo igre, ekipi pa sta na odmor odšli z rezultatom 16:15.

Beloruska zasedba SKA Minsk je drugi polčas začela odlično. Z delnim izidom 1:5 je v 34. minuti povedla za +4 (17:21). Prednost Belorusov je v 45. minuti narasla že na +5 (21:26). Do konca tekme je ostalo vse nespremenjeno. SKA Minsk je uspel zadržati prednost do zaključka srečanja ter se veselil zmage s 30:34.  in hkrati tudi zmage na mednarodnem turnirju KRKA 2018.

MRK KRKA NOVO MESTO – SKA MINSK 30:34 (16:15)

Strelci za MRK Krka Novo mesto: Papež 3, Didovič 5, Okleščen 3, L. Rašo 4, Jakše 2, Irman 2, Pršina 4, D. Rašo 2, Klemenčič 1, Bevec 3, Tomić 1.