NLB liga

Koper premagal Grosist Slovan, danes na Hardeku vroč derbi med Ormožem in Urbanscape Loko!

Foto: RD Koper 2013

V predzadnji tekmi osmine finala rokometnega pokala Slovenije, sta se pomerila domači Koper 2013 in Grosist Slovan. Dvoboj so dobili Koprčani, ki so z odlično predstavo v končnici tekme, izločili ljubljansko ekipo in se z rezultatom 23:21 veselili uvrstitve v ¼ rokometnega pokala.

Grosist Slovan je odlično začel dvoboj in že v 8. minuti povedel z rezultatom 1:4. Kasneje je sledila igra »gol za gol«, a Veselinu Vujoviću še vedno ni uspelo povesti. Prvo vodstvo na tekmi so Koprčani dosegli šele v drugem polčasu. Grosist Slovan je tudi v nadaljevanju vzdrževal svojo prednost ter ob koncu prvega polčasa vodil z izidom 6:11.

Drugi polčas so Koprčani na krilih Tilna Sokoliča, Grege Krečiča ter Aleksa Vlaha, uspeli nanizati tri zaporedne zadetke in zaostanek znižali na -2 (9:11). V 44. minuti so igralci Slovana ostali tudi brez svojega najboljšega strelca, Roberta Sankovića, kateri je dobil že svojo tretjo izključitev na tekmi in posledično tudi rdeči karton. Ljubljančani so svoje vodstvo uspeli zadrževati do 46. minute. Nato pa so Koprčani z delnim izidom 3:0 ter zadetkom Adama Bratkoviča, uspeli tudi prvič povesti na tekmi (17:16). Velik korak do zmage sta Tilen Sokolič in Žiga Smolnik, naredila tudi v 56. minuti, ko sta s tremi zadetki, Koprčane popeljala do vodstva z 21:18. Grosist Slovan do konca dvoboja ni uspel narediti kakšnega presenečenja, končni izid tekme pa je postavil Domen Novak, za 23:21.

Velja tudi omeniti, da je Slovan v drugem delu igre, ostal brez srednjega zunanjega, Dušana Fidela, ki naj bi se lažje poškodoval.

Pri Koprčanih je strelsko najbolje blestel Tilen Sokolič, kateri je s stoodstotno uspešnostjo zadel kar sedemkrat. Pri Slovanu pa je bil najboljši strelec z osmimi zadetki Tine Marušič.

Pri Koprčanih je imel vratar Blaž Vončina 4 obrambe. Pri Slovanu pa so očitno zelo zadeli z nakupom vratarja Nebojše Bojiće, ki je v prestolnico prišel iz Slovenj Gradca, kot zimska okrepitev. Na tekmi je zaustavil tudi 12 strelov.

Tine Marušič je takole komentiral današnjo tekmo: »V tem mesecu smo dobro trenirali in igrali nekaj dobrih prijateljskih tekem, tako da priprava na tekmo je bila dobra, prikazali smo lepo igro. V drugem polčasu se je Fidel poškodoval, Sanković je prejel rdeči karton, tako da so nam na koncu pošle moči, kar je Koper lepo izkoristil in povedel za dva, tri gole, kar je težko uloviti, tako da lahko rečem da je Koper zasluženo zmagal, mi pa gremo naprej tekmo po tekmo.«

Tilen Sokolič (Koper) po koncu tekme: »Začeli smo nervozno, počasi, z veliko napakami tako v napadu kot v obrambi. Čeprav 11 golov ni dosti, smo puščali preveč prostora gostom, tako da so prihajali do lahkih zadetkov in hvala bogu, da je bilo ob polčasu le -5. Med polčasom smo zbrali misli, vstopili v drugi polčas motivirano, začeli zabijat gole, ki bi jih morali že v prvem in na koncu se je to obrnilo nam v korist in z dobro igro v končnici smo prišli do zmage.«

Urbanscape Loka po 1/4 na zahtevno gostovanje v Ormož

Foto: RK Jeruzalem Ormož

Igralci Urbanscape Loke se bodo danes odpravili na zahtevno pokalno gostovanje 1/4 v Ormož. Zadnjo pripravljalno tekmo so odigrali pretekli vikend na memorialu Jožeta Galofa, kjer so osvojili 1. mesto, tik pred ekipo SVIŠ-a iz Ivančne Gorice ter avstrijskim Ferlachom. V ekipi Urbanscape Loke ni več vratarja Lazarja Pešića, s katerim je uprava kluba sporazumno prekinila pogodbo. So se pa Ločani okrepili na poziciji desnega zunanjega, kjer so podpisali z 22-letnim Milanom Marinovićem. Prišel je iz srbske Metaloplastike iz Šabca.

Izjava Matije Vrbinca (Urbanscape Loka) pred pomembnim pokalnim dvobojem:

Gostovanje v Ormožu je vedno težko, vendar je ravno zaradi navijačev in vzdušja v dvorani najlepše igrati take tekme. Trenirali smo dobro in upam, da bomo pokazali čim boljšo igro. Glede manjkajočih je tako, da se pri nas pozna odsotnost vsakega igralca, vendar pa je to vedno priložnost za mlajše igralce, ki mislim, da lahko dobro odigrajo. Kot sem rekel se nam odsotnost pozna, prav tako pa nam pride prav vsaka okrepitev. Milan Marinović se je dobro vključil v ekipo in mislim da smo z njim pridobili še enega igralca, ki nam bo pomagal dvigniti nivo igre.

POKAL SLOVENIJE, 1/8 FINALA POKALA SLOVENIJE:

RD Koper – RD LL Grosist Slovan 23:21 (6:11)

Jutri ob 19.00:

RK Jeruzalem Ormož – RD Urbanscape Loka

• Foto: RK Jeruzalem Ormož
  • Obramba Slovana je bilo zelo čvrsta v prvem polčasu, a je v drugem delu igre zmanjkalo moči. Foto: RD Koper 2013
  • Foto: RK Jeruzalem Ormož