Presenečenje bi bilo, če občasnemu slovenskemu reprezentantu Saši Barišiću-Jamanu ne bi v Našicah dali naziva legende kluba. Tukaj igra že od leta 2006, zato je v drugemu največjemu hrvaškem klubu pustil ogromen pečat.
Saša Barišić-Jaman je rokometno pot začel v Dobovi in se pri rosnih sedemnajstih letih odpravil na Obalo k takratnemu Cimosu iz Kopra. Tam je ostal le eno sezono in se nato podal na Hrvaško. Sprva je oblekel dres Karlovca, kasneje pa še Varaždina. Leta 2006 je sledil odhod k NEXE-ju iz Našic, pri katerem je, z izjemo dvoletne epizode v Avstriji, ostal še vse do danes. In tako bo tudi v prihodnji. Izkušeni Dobovčan je namreč pred tedni podaljšal pogodbo s hrvaškim podprvakom do konca naslednje sezone.

Saša Barišić Jaman pri NEXE-ju nosi status legende kluba. Foto: NEXE Našice
Saša, zagotovo bi lahko rekli, da ste v Našicah legenda kluba. Tukaj igrate že več kot deset let, kako pa bi lahko opisali to desetletje kariere pri hrvaškemu podprvaku?
Ja, lahko bi se reklo, da spadam med legende kluba. To desetletje pa bi opisal kar z najvišjo možno oceno, ker res kot sam klub in vse ostalo funkcionira na nekem višjem nivoju, tako da sem presrečen, kar dokazuje tudi moja dolgoletno igranje v Našicah. Klub mi je omogočil, da se afirmiram kot igralec in oseba in v takšnem pozitivnem okolju je res kar prijetno živeti in tudi igrati vsa ta leta. Tukaj mislim tudi končati kariero, ker moja družina prihaja iz Našic. Žena je domačinka, hčerka Nola se je rodila tukaj, tako da me čaka še ena lepa prihodnost v tem kraju.

Našičani so letos osvojili odlično četrto mesto v SEHA ligi. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport
Zadnjih nekaj sezon, še posebej pa letošnjo klub kaže izjemne ambicije. V klub je prišel tudi talent Halil Jaganjac. Kakšni so cilji za prihodnost?
Klub ima vsako leto vse višje ambicije. To leto je prišel mladi Halil, ki dokazuje svoj potencial, da lahko postane kakovostni reprezentančni igralec in mislim da se je klub z njim dvignil na še en višji nivo, tako da bomo videli, kaj bo prihodnost prinesla.
V Našicah poleg vas igrata še dva Slovenca, in sicer Patrik Leban ter Aljaž Lavrič. Kako se vsi skupaj razumete?
Slovenci v klubu funkcionirajo zares super, tako da ni nobenih problemov. Žal nas Pako (Patrik Leban) in Aljaž Lavrič zapuščata, zato ostajam spet sam. Ampak takšna je prihodnost rokometašev, saj nikoli ne veš, kam te jutri odnese. Vseeno jima želim vso srečo v novih klubih.

