SEHA liga

Zagreb zanesljivo premagal Celje, Metalurg dobil dvoboj z Vojvodino!

Celjani so zanesljivo dobili tekmo proti Kopru. Foto: Slavko Kolar
Foto: RK Celje Pivovarna Laško

Danes bosta bila v SEHA ligi odigrana dva dvoboja. V prvi tekmi sta se pomerila Metalurg Skopje in srbska Vojvodina. Srečanje so zanesljivo dobili Makedonci, ki so premagali srbsko moštvo z izidom 30:26. Drugi pa je bil odigran v Areni Zlatorog, ko sta bosta v “balkanskem” derbiju pomerila Celje Pivovarna Laško in PPD Zagreb. Zmagali so prepričljivo igralci Zagreba.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na uvodu drugega dela sezone visoko izgubili z Zagrebom, v nedeljo pa v polnem Zlatorogu pričakujejo zvezdniški Pariz

RK Celje Pivovarna Laško  :  RK PPD Zagreb     23:30 (12:19)

Dvorana Zlatorog, 1000 gledalcev, sodnika: Čanda, Brunovsky (SVK)

RK Celje Pivovarna LaškoLesjak 7 obramb, Panjtar 3 obrambe; Vujović, Jurečič 2, Malus 3, Razgor, Suholežnik 1, Marguč 1, Grošelj 2, Sliškovič 1, Kodrin 1, Anić, Dujshebaev, Mačkovšek 7, Mlakar 1, Bećiri 4; trener Branko Tamše

Izključitve: 2 min

7-metrovke: 0/2

RK PPD Zagreb: Jović 3/1 obrambe, Kastelic 10/1 obramb; Mrakovčić, Božič-Pavletić, Kontrec, Vori 1, Marković D., Horvat 7/3, Šušnja, Valčić J. 2, Valčić T., Ravnić 1, Hrstić, Vuglač 7, Bičanić 4, Pavlović 8,  trener: Zlatko Saračević

Izključitve: 4 min

7-metrovke: 3/3

Po več kot mesec dni dolgem premoru, so se danes v Zlatorogu nadaljevala klubska tekmovanja. V 13. krogu SEHA Gazprom lige je v Celju gostoval PPD Zagreb, ki je zabeležil prepričljivo zmago. S to se je zavihtel pred Celjane na lestvici, ki so sedaj tretji, s tekmo več pa imajo štiri točke prednosti. Najbolj svečan današnje tekme se je zgodil še pred prvim žvižgom, ko je celjski klub igralcem (Mačkovšek, Lesjak, Mlakar, Suholežnik in evropski prvak Dujshebaev), ki so na minulem evropskem prvenstvu zastopali barve dveh reprezentanc, izkazal posebno čast, gledalci pa so jim namenili aplavz za nastope na Hrvaškem.

Foto: SEHA league

Prav evropsko prvenstvo je bilo tisto, ki je bilo krivo za daljši premor, ki se je glede na začetek tekme poznal obema ekipama. Zagreb je povedel za dva, domači pa so ob številnih napakah potrebovali skoraj šest minut za prvi zadetek. Po njem jim je sicer nekoliko steklo, napake so namreč delali tudi gostje in kazalo je, da bodo domači rokometaši nadzirali potek tekme. Približno na polovici prvega dela so si priigrali dva zadetka prednosti (7:5), a žal niso nadaljevali v takšnem ritmu. Povsem so popustili, Zagreb pa je z delnim rezultatom 1:8 povsem obrnili srečanje. Tamše je poizkušal s številnimi menjavami, a vse do polčasa ni našel pravega odgovora na igro gostov, ki so si priigrali kar sedem zadetkov razlike pred začetkom drugega dela.

Ta je bila dovolj velika, da je Zagreb na koncu zabeležil visoko in zanesljivo zmago. Celjani ga namreč niso ogrozili v drugem delu niti enkrat. Najnižja razlika je bila namreč šest zadetkov, največ pa je Zagreb, ki je na koncu zmagal s sedmimi zadetki razlike, vodil za devet. Pri domačih so zaigrali vsi igralci, a praktično nihče ni bil razpoložen za igro, še najbolj Mačkovšek, ki je končal tekmo s sedmimi zadetki, enako kot Horvat in Vuglač na drugi strani, še bolj pa je bil razpoložen Pavlović z osmimi zadetki.

Branko Tamše: »Čestitke Zagrebu za zasluženo zmago. Bili so boljši v vseh segmentih rokometne igre, mi pa smo tekmo izgubili že v garderobi pred tekmo. Žal mi je navijačev, ki so nas kljub pozni uri prišli podpreti v Zlatorog. Na začetku tekme smo zgrešili nekaj čistih priložnosti, a nato kljub temu prišli do vodstva 7:5. Tam pa smo nehali igrati, Zagreb pa je to izkušeno izkoristil ter prišel do visoke prednosti. V drugem delu so vse le izkušeno držali ter kot sem že dejal, prišli do zaslužene zmage. Nas sedaj čaka precej dela, da vse skupaj dvignemo na višji nivo. Žal smo danes izgubili doma, kar si seveda nismo želeli, ampak vseeno imamo še vse v naših rokah, da si zagotovimo mesto na zaključnem turnirju SEHA lige.«

Borut Mačkovšek: »Prvih 10-15 minut smo še držali izenačen rezultat, nekajkrat povedli. Potem nam je padla koncentracija, streljali smo iz neizdelanih pozicij za strel. Zagreb je to kaznoval, dosegel lahke zadetke in si priigral visoko razliko. V drugem polčasu so to prednost držali, igrali so pametno, niso zapravljali žog in zasluženo slavili. Prva tekma po reprezentančni akciji je najtežja, skupaj nismo bili mesec in pol, imeli smo nekaj poškodb in nismo bili na želenem nivoju, ki je potreben za zmago proti Zagrebu.«

Zlatko Saračević: »Tekmo je bilo zelo težko igrati po tako dolgem premoru. To se je videlo obema ekipama. Na začetku smo imeli nekaj težav s celjsko hitro igro, nato pa se privadili in odigrali zelo dobro. Zelo sem zadovoljen s prvim polčasom, v drugem sem želel, da nadaljujemo v enakem slogu, a smo prenehali igrati hitro. A kljub temu smo prednost brez težav zadržali ter prišli do lepe zmage.«

Vojvodina po slabem prvem polčasu, ni uspela presenetiti Metalurga

Foto: SEHA league

Igralci Metalurga so srečanje začeli precej suvereno ter že v 8. minuti vodili z rezultatom 7:2. Srbska ekipa se ni nikakor uspela približati, saj so Makedonci v 23. minuti vodili že za kar +11 (16:5). Do konca prvega polčasa so prednost stopnjevali in v slačilnico odšli z vodstvom za +11 (21:9).

Drugi polčas pa so bili izredno močni igralci Vojvodine, ki so postopoma zniževali razliko. Glavni del zniževanja se je začel v 53. minuti, ko so do konca dvoboja z delnim izidom 2:7, zaostajali le še za 4 zadetke. Vendar je bilo premalo časa za preobrat, končni izid pa je za 30:26 postavil Milan Jovanović.

Prvi strelec Metalurga je bil z osmimi zadetki Halil Jaganjac, medtem ko sta bila pri Vojvodini najboljša strelca Božidar Nadoveza in Luka Radović (oba sta dosegla po 4 zadetke).

Najlepši zadetek tekme je bil projektil Halila Jaganjca (RK Metalurg Skopje):

SEHA liga, 13. krog:

Tatran Prešov – Vardar Skopje 22:30