NLB liga

Veselin Vujović ni več trener Kopra!

Foto: Igor Martinšek

Danes je kot strela z jasnega odjeknila novica, da slovenski selektor Veselin Vujović ni več trener prvoligaša Kopra!

RD Koper 2013 je novico sporočil danes na svoji spletni strani, v priloženem pismu:

»Po enoletnem sodelovanju smo se RD KOPER in g. Veselin Vujović sporazumno odločili, da zaključimo to zgodbo. Minulo sezono ocenjujemo nadvse pozitivno. Zaznamovala so jo velika nihanja, ki so bila tudi splet nekaterih negativnih okoliščin. Naj spomnimo samo na serijo poškodb in bolezni, ki so nas pestile v mesecu februarju, ko smo si z nekaj nepričakovanimi porazi zapravili možnost za vidnejšo končno uvrstitev v prvenstvu. V pravkar zaključeni sezoni, v kateri smo osvojili 4. mesto v državnem prvenstvu in se uvrstili na zaključni turnir pokalnega tekmovanja, smo dosegli kar nekaj novih mejnikov v kratki zgodovini našega kluba. Prvič smo se uvrstili skupinski del evropskega tekmovanja EHF CUP, prvič smo premagali RK GORENJE VELENJE in prvič smo odščipnili točko serijskim državnim prvakom RK CELJU PIVOVARNI LAŠKO.

Ponosni smo, da je bil g. Vujovič trener v našem klubu, s katerim je bilo izredno zanimivo sodelovati. Tako uprava kot igralci smo se od njega veliko naučili. Skupaj smo odločili, da je za ekipo in trenerja, ki ga medse vabijo številni klubi, najbolje da se sodelovanje zaključi. Ohranjamo zelo dobre odnose in se tudi v imenu vseh navijačev zahvaljujemo “Vujotu” ter mu želimo veliko uspehov v nadaljevanju trenerske kariere.«

Forza Koper in Forza Vujo!

Aljoša Bertok – predsednik