Liga NLB

V Zlatorogu bo odločala dnevna forma

Arena Zlatorog gosti prvi prvenstveni večni derbi v novi sezoni. Foto: Slavko Kolar/ŠD Šport

Danes bo na prvi tekmi šestega kola Lige NLB odigran večni derbi med dvema hudim tekmecema, in sicer Celjem Pivovarno Laško ter Gorenjem Velenjem. Slednji je na superpokalnem srečanju tesno klonil proti pivovarjem, zato se želi tokrat maščevati v Zlatorogu. V drugem preostalem dvoboju se bosta pomerila Riko Ribnica in Koper.

Drevi je na sporedu prvi ligaški derbi te sezone in hkrati drugi obračun rokometašev Celja Pivovarne Laško z Gorenjem Velenje. Ekipi sta se namreč že srečali na prvem uradnem dvoboju te sezone, ko so Celjani v Slovenj Gradcu slavili na tekmi superpokala, takrat je bilo 25:23. Ligaško srečanje je seveda nekaj povsem drugega in čeprav Velenje ni najbolje odprlo te sezone, ko je v prvenstvu doživelo tri poraze, pa je savinjsko šaleški dvoboj nekaj povsem drugega.

https:/s/si.gorenje.com/

Makuc ne gleda na lestvico

Domen Makuc bo eden izmed glavnih celjskih adutov drevi v Zlatorogu. Foto: Slavko Kolar/ŠD Šport

Kljub temu, da velenjskim rokometašem nekako ni steklo v uvodnih petih kolih Lige NLB, pa lestvica pred današnjim derbijem precej zavaja. Le en slabši dan lahko Celjanom pokvari načrte, s čimer se strinja tudi Domen Makuc. »Derbi je derbi, ne glede na to, kje je katera ekipa na lestvici. To je sicer lahko zavajajoče in niti na misel nam ne pride, da bi se zanašali na to. V tekmo moramo vstopiti maksimalno zbrani, odločeni in borbeni, kot smo to prikazovali na naših zadnjih tekmah. Zelo pomembno je, da zmanjšamo število napak in v napadu odigramo zbrano. Velenje je namreč ekipa, ki kaznuje napake in iz nasprotnih napadov dosega veliko število zadetkov. To smo videli ob našem lanskem porazu v pokalu in tudi na tekmi Pokala EHF, ki jo je v nedeljo Velenje zanesljivo dobilo v Šabcu. Pokazali so, da se dvigujejo v formi, zato nas čaka zelo zahtevna tekma, a takšni so derbiji tudi po navadi. Odigrati moramo odločno, zbrano in biti osredotočeni na našo igro,« je za spletno stran kluba dejal organizator igre Domen Makuc.

Zbičajnik stavi na dnevno formo

Foto: RK Gorenje Velenje

Kljub neblestečim rezultatom Velenjčanov, so ti odlično zaigrali v Srbiji na prvi tekmi drugega kroga EHF pokala proti Metaloplastiki (več TUKAJ), s čimer se njihova forma strmo vzpenja. »V tekmo bomo šli stoodstotno angažirano. Tekmeci se med seboj zelo dobro poznamo, tako da med ekipama ni nobenih večjih skrivnosti. Srečanje med večnimi rivali daje še poseben naboj in menim, da se bo zmage veselila ekipa, ki bo imela boljši dan,« pred tekmo za velenjsko klubsko spletno stran meni pomočnik trenerja Benjamin Zbičajnik.

Srečanje med Celjani in Velenjčani se jutri v Zlatorogu prične ob 17.30, s prenosom na TV Slovenija 2.

Liga NLB, 6. krog:
Sreda, 9. oktobra, ob 17.30 (Arena Zlatorog, Celje):
RK Celje Pivovarna Laško – RK Gorenje Velenje

Ob 19.00:
RD Riko Ribnica – RD Koper

Petek, 11. oktobra, ob 19.00:
RK Trimo Trebnje – RD Urbanscape Loka

Sobota, 12. oktobra, ob 18.45:
RD Butan Plin Izola – MRD Dobova

Ob 19.00: