Tuja prvenstva

Upokojil se je Petr Štochl, legenda češkega rokometa

Foto: vszi
Foto: Fuchse Berlin

Petr Štochl, 42-letni rokometni vratar, je prejšnji petek odigral zadnjo tekmo v svoji bogati karieri. V dramatični končnici med reprezentancama Češke in Rusije, ki sta se borili za uvrstitev na SP v rokometu 2019, je veteran pomagal svoji reprezentanci do minimalne zmage s 27:26.

Štochl je v svoji karieri igral za štiri češke klube, zadnji je bil Dukla Praga, a leta 2004 je odšel v francoski Istres. Tam je preživel dve sezoni, leta 2006 pa je odšel v Nemčijo k Fuchse Berlinu, kjer je ostal celo do danes. Zdaj se je odločil, da je prišel čas za konec rokometne kariere.

Upokojil se je s stilom, saj je poleg klubske kariere, končal tudi reprezentančno obdobje. Konec kariere je potrdil z odlično tekmo ter potrdil, da ne bo nastopil na prihajajočem Svetovnem prvenstvu.

»To je bil moj zadnji dvoboj v karieri. Takšno tekmo sem tudi načrtoval,« je dejal Štochl.