Potem ko nas je prejšnji teden presenetila novica, da je zaradi vnosa kokaina na dopingu padel Josip Maršan (več o tem klikni TUKAJ), pa tokrat prihaja še ena vest v zvezi z dopingom. Tokrat je na testu padel srbski rokometaš Boban Živković, sicer rokometaš Železničarja iz Niša, katerega vodi slovenski selektor Veselin Vujović.
Nekdanjemu rokometašu beograjske Crvene Zveze in zdajšnjemu članu srbskega podprvaka Železničarja iz Niša so na dopinškem testu, ki je bil narejen 13. maja leta 2018, našli kokain, poročajo srbski mediji.
Srbska rokometna zveza je prejela prijavo antidopinške srbske agencije, in tako je bil Žviković pozitiven na kokain. V rezultatih testa iz avstrijskega laboratorija je Živković koristil nedovoljeno substanco iz skupine C 6.a.
»Prijavljeni Boban Žviković ni zahteval analize B vzorca.

Veselin Vujović trenutno vodi Železničar iz Niša, ki med drugim nastopa tudi v SEHA ligi. Foto: SEHA liga
Prav tako ni podal pritožbe, niti izjave o okoliščinah, v katerih je uporabljal kokain. Čeprav je bila med postopkom ugotovljena pravilna dostava,« so sporočili iz disciplinske komisije srbske rokometne zveze.
Živković je dobil prepoved igranja rokometa v naslednjih štirih letih, kar pomeni, da se mu bo kazen iztekla pri 37 letih. Boban Živković je svojo rokometno pot začel v rodnem Nišu, v preteklosti pa igral tudi za Metalurg iz Skopja, s katerim se je boril v EHF Ligi prvakov, Crveno Zvezdo ter Novi Sad.
