Liga NLB

Tudi Maribor na kolenih v Dobovi, Pivovarji suvereno v Slovenj Gradcu

Benjamin Teraš je z Dobovo zabeležil pomembno zmago na dobovski klopi. Foto: Slavko Kolar/ŠD Šport

V nedeljskem rokometnem večeru so se rokometaši Dobove veselili zmage proti mariborskemu Braniku, Celjani pa so z odliko ugnali Slovenj Gradec.

Včerajšnje sobotno dogajanje je prineslo dve tekmi prvoligaškega tekmovanja. Ribničani so tesno ugnali Ormožane, Škofjeločanom pa ni uspelo premagati Krkašev (več TUKAJ).

Drevi sta bili na sporedu še dve tekmi. Dobovski rokometaši so ugnali Maribor, pivovarji pa so zlahka slavili pri Slovenj Gradcu.

https:/si/si.gorenje.com/

Pomembna zmaga proti Mariboru

Dobovčani so tekmo proti Vijoličastim odprli vrhunsko in hitro pričeli diktirati tempo na parketu. Z razigrano napadalno zunanjo trojico Lončar-Sintič-Krnc so uspeli povesti s 6:1, zaradi česar je bil gostujoči strateg Rokavec primoran vzeti minuto odmora. V nadaljevanju gostom nikakor ni steklo, saj so domačini še naprej vodili med tremi in petimi goli prednosti. Moštvi sta na odmor odšli z rezultatom 13:11.

Marko Sintič je blestel s sedmimi zadetki. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

V drugem delu pa se je mariborska zasedba uspela prebuditi in začela dihati za ovratnik Dobovčanom. Ti so vodili dvema in tremi goli, v zadnjih desetih minutah pa so popustili. Gostje so na krilih odlično razpoloženega Marka Ferjana v 55. minuti celo povedli z 19:20. Kasneje so se gostitelji znova vrnili v igro. V razburljivi končnici je Ferjan ubranil strel Jezernika, a Mariborčani niso uspeli doseči zadetka za remi in tekma se je končala s 25:24

Najboljši strelec domačinov je bil s sedmimi goli Marko Sintič, enega manj je dodal Dorian Markušić. Pri Mariboru je petkrat zadel Julian Jerebie.

Dobovčani bodo v prihodnjem kolu gostovali v Velenju, Mariborčani pa bodo zdaj odpotovali na evropske gostovanje na Portugalsko. Nato jih čaka obračun proti novomeški Krki.

Pivovarji suvereno s Slovenj Gradcem

Celjski rokometaši na Koroškem niso imeli bistveno težke naloge. Proti Slovenj Gradcu so vpisali deseto zaporedno prvenstveno zmago in slavili s 18:31.

Tomaž Ocvirk je vpisal novo prvenstveno zmago na celjski klopi. Foto: Slavko Kolar/ŠD Šport

Tekmo so odprli zelo dobro, že takoj pa je v vratih zablestel Miljan Vujović in v uvodnih desetih minutah zbral kar 6 obramb. Prednost se je stopnjevala, ob polčasu pa znašala +7 (9:16). V drugem delu je Tomaž Ocvirk na teren poslal še nekaj mlajših igralcev, med drugim je odlično odigral Filip Rakita (4 zadetki), pa tudi Domen Novak (4 zadetki) in srečanje se je končalo z 18:31.

Najboljši celjski strelec je bil s šestimi goli Kristjan Horžen, pri Slovenj Gradcu pa je trikrat zadel Aleksandar Glendža.

Celjski rokometaši se bodo že to sredo pomerili s trebanjskim Trimom, Slovenjgradčane pa čaka gostovanje v Ormožu.