Liga NLB

Ribničani znova na drugem mestu, Krkaši še četrtič slavili

Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Včerajšnje sobotno dogajanje je prineslo dve tekmi prvoligaškega tekmovanja. Ribničani so tesno ugnali Ormožane, Škofjeločanom pa ni uspelo premagati Krkašev.

Deseto kolo Lige NLB se je pričelo že v sredo, ko so Velenjčani na gostovanju pri novincu iz Izole visoko slavili, včeraj pa se je Trimo na krilih domače publike dokopal do pomembne zmage nad Koprom (več o tekmi TUKAJ).

Včeraj smo na prvoligaških prizoriščih spremljali dva obračuna. Riko Ribnica je proti Ormožu v domači dvorani vendarle prišla do tesne zmage. Škofjeločani pa so se udarili z novomeško Krko, a zabeležili poraz.

https:/si/si.gorenje.com/

Drevi bosta na sporedu še dve tekmi, in sicer Dobova gosti mariborski Branik, Celjani pa bodo gostovali pri Slovenj Gradcu.

Ormožani dodobra namučili Ribničane

Ormožani so zelo dobro uspeli namučiti suhorobarje. Foto: Slavko Kolar/ŠD Šport

Ribničani so po dveh neuspešnih obračunih, ko jih je prvič na kolena spravilo Celje, prejšnji vikend pa točko odščipnila Urbanscape Loka, v domači dvorani gostili predzadnjo ekipo na lestvici iz Ormoža.

Tako kot v lanski sezoni, ko je Prlekom celo uspelo remizirati v deželi suhe robe, so izbranci trenerja Saše Prapotnika tudi letos izkazali za neugodnega tekmeca. Tekmo so odprli sijajno in z goloma Martina Hebarja ter Roka Žurana nakazali, da bodo diktirali tempo Ribničanom skozi celo tekmo. V prvem delu so vodili med dvema in tremi goli, ob odmoru pa vodili z 11:14.

Ribničane v naslednjem krogu čaka gostovanje pri novomeški Krki. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

V drugem delu so gostje še naprej ohranjali prednost v svojih rokah. Tempo so diktirali vse do prve polovice drugega polčasa, nato pa so domačini zrežirali preobrat. Z delnim izidom 6:1 so v 54. minuti povedli s +3 (28:25). Ob koncu so se Vinarji še upirali, a za presenečenje je zmanjkalo moči in Ribnica se je veselila zmage z 32:29.

S šestimi goli sta blestela Gašper Horvat in povratnik na igrišča po kar sedmih mesecih, David Kovačič. V ormoških vrstah je desetkrat zadel Bojan Čudič.

Gorenjci klonili proti Krkašem

Andraž Kete je blestel v novomeških vrstah z osmimi zadetki. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Novomeščani so z borbeno predstavo slavili še četrtič v letošnji sezoni. Škofjeločani so zabredli v manjšo krizo. V desetih srečanjih so slavili le dvakrat (Izola, Gorenje), do remija pa prišli trikrat. Trenutno se nahajajo na osmem mestu prvenstvene lestvice, dosti bolje pa kaže Krkašem.

Ti so slavili že štirikrat in imajo na svojem kontu osem točk. Z zmago so se uspeli zavihteti na šesto mesto, tako pa uspešno nadaljevali niz.

Na Gorenjskem sta v ekipi farmcevtov blestela Jaka Jakše ter Andraž Kete. Pri domačinih je sedemkrat zadel Lenart Klemenčič.

Liga NLB, 10. krog:
Sobota, 16. novembra, ob 19.00 (Ribnica):
RD Riko Ribnica – RK Jeruzalem Ormož 32:29 (11:14)
Kovačič in Horvat po 6; Čudič 10, Žuran 7.

Ob 20.00 (Škofja Loka):
RD Urbanscape Loka – MRK Krka Novo mesto 26:29 (13:15)
Klemenčič 7, Aljaž Jesenko 5; Kete in Jakše po 8.

Nedelja, 17. novembra, ob 19.00:
MRD Dobova – RK Maribor Branik – prenos na SportKlub3
RK Slovenj Gradec – RK Celje Pivovarna Laško

Že odigrano:
RK Trimo Trebnje
 – RD Koper 30:27 (13:10)
Hamidović 11 (4), Didovič 5; Sokolič 7 (5), Krečič 6 (2).

RD Butan Plin Izola – RK Gorenje Velenje 27:37 (12:21)

LESTVICA:

Razvrstitve pripravlja Sofascore LiveScore