NLB liga

Trebanjci novo sezono odprli z zmago proti Ferlachu

RK Trimo Trebnje je včeraj v domači dvorani OŠ Trebnje odigral prvo pripravljalno tekmo v novi sezoni. Na trenerskem stolčku je debitiral tudi Benjamin Teraš, ki je lahko računal tudi na nekaj novincev. Slednji so se pokazali v pravi luči.

Trebanjska tekma je svojo prvo pripravljalno tekmo v novi sezoni začela precej solidno. Kljub zaostanku med enim dvema zadetkoma, je Žiga Urbič v 20. minuti z dvema obrambama popeljal Trebanjce do vodstva 7:6. Ekipi sta v nadaljevanju večinoma igrali »gol za gol«, polčas pa se je končal z 10:11 za Ferlach.

Uvod v drugi polčas srečanja je bil zelo izenačen. Trebanjci so si v 41. minuti priigrali prvo vodstvo v zadnjih tridesetih minutah (14:13). Varovanci Benjamina Teraša so kasneje zaigrali nekoliko bolje in povišali vodstvo na +2 (24:22). Minuto pred koncem dvoboja, ko je na semaforju kazal izid 25:23, ni bilo dvoma o zmagovalcu. Srečanje pa se je tako končalo z rezultatom 26:24.

Trebanjci bodo prihodnjo tekmo odigrali naslednji teden, ko se odpravljajo na gostovanje v Krško.