EURO 2018 za ženske

Slovenke za konec Eura 2018 slavile proti olimpijskim prvakinjam

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je evropsko prvenstvo v Franciji končala z zmago proti aktualnim olimpijskim prvakinjam, Rusinjam in se od turnirja stare celine poslovila z dvignjeno glavo.

Današnji dvoboj je bil praktično le formalnega značaja, saj so si naše rokometašice pot v drugi del zaprle s porazoma proti Črni Gori in Franciji, medtem ko si je Rusija prvo mesto v skupini zagotovila že pred današnjo tekmo.

Ana Gros je bila z dvanajstimi zadetki najboljša strelka Slovenije. Foto: EHF Euro 2018

Slovenke so tekmo odprle odlično in v 6. minuti z golom Tjaše Stanko povedle s 4:1. Rusinje so se kasneje prebudile in po deseti minuti igre izenačile na 5:5, a vmes celo vodile že z 8:6. Prva minuta odmora na slovenski strani je padla v 15. minuti, ko se je za malce odmora pri izidu 9:6 odločil Uroš Bregar. Naša izbrana vrsta je v nadaljevanju prvega dela zapravila še kar nekaj tehničnih napak. V končnici prvega dela pa so tekmo ponovno zaznamovale domačinke (Slovenke) in z boljšo predstavo na odmor odšle z izidom 13:13.

Slovenija je v drugem polčasu prikazala zelo dobro predstavo. Razpoložena Ana Gros je v 32. minuti povišala izid na 15:13, prednost pa je po zadetku Nine Zulić narasla že na +3 (16:13). Varovanke Uroša Bregarja so prednost mirno ohranjale še do konca tekma in zadnji obračuna na letošnjem evropskem prvenstvu zasluženo dobile z rezultatom 29:27.

Pri Slovenkah se je s kar dvanajstimi doseženimi zadetki izkazala Ana Gros, medtem ko je bila pri Rusinjah s šestimi goli najučinkovitejša Ana Kočetova. Slovenska vratarka Branka Zec je v vratih zbrala deset obramb.

EP v rokometu za ženske, 3. krog:

Torek, ob 18.00:

Slovenija – Rusija 29:27 (13:13)

Slovenija: Zec 10 obramb, Vojnović; Gros 12, Čajko, Žabjek, Stanko 6, Abina, Barič 1, Mavsar 3, Ferfolja, Zulić 2, Pišek, Vučko 1, Krhlikar, Beganović 3, Amon 1; Selektor: Uroš Bregar.

Rusija: Sedojkina, Trusova 10 obramb; Kuznecova 3, Kočetova 6, Dmitrijeva 2, Sen 1, Vjahireva 1, Sudakova 1, Samokina 2, Makejeva 5, Malašenko 1, Managarova 3, Skorobogačenko 2, Petrova, Frolova, Snopova; Jevgeni Trefilov.