EURO 2018 za ženske

Finalni obračun ponovitev prve tekme letošnjega EP-ja

Včeraj smo dobili dve finalistki ženskega evropskega rokometnega prvenstva v Franciji. Včeraj sicer ni šlo za izenačene dvoboje, za evropski prestol pa se bosta jutri udarili Francija in Rusija. Gre za reprezentanci, ki sta obe tekmovali v predtekmovalni skupini B, skupaj s Slovenijo. Slednja je celo premagala Rusijo.

Rusinje slavile proti Romuniji

Prvi včerajšnji obračun je v dvorani Bercy v Parizu postregel z dvobojem med Rusijo in Romunijo. Aktualne olimpijske prvakinje iz leta 2016 so v prvem polčasu zaostajale za tri zadetke, a v drugem delu prikazali precej boljšo predstavo in hitro pobegnile na prednost štirih zadetkov. V končnici tekme so pobegnile že na +8 (27:19), tekma pa se je končala z rezultatom 28:22.

Gostiteljice turnirja na krilih izjemnega vzdušja do zmage

Rusija je svojo nasprotnico dobila šele v večernem dvoboju, ko so domačinke Francozinje gostile Nizozemsko. V prvem polčasu smo spremljali precej izenačeno in borbeno igro, po prvih tridesetih minutah pa je tehtnica stala na strani Francozinj, ki so na odmor odšle z minimalno prednostjo (12:11). V drugem delu pa smo videli popolno prevlado domačink, ki so z odlično in agresivno obrambo na koncu slavile z rezultatom 27:21.

Finale med Rusijo in Francijo bo v Parizu na sporedu jutri ob 17.30. Še pred tem se bodo za bron pomerili Romunija in Nizozemska, medtem ko je peto mesto po zmagi nad Švedsko z 38:29 pripadlo Norveški.