INTERVJU

Sloveniji vedno ponujen, zdaj se vrača po treh letih

Sebastian Skube se v slovensko reprezentanco vrača po treh letih. Foto: Slavko Kolar/ŠD Šport

Tri leta so minila, odkar je izkušeni mož Sebastian Skube oblekel dres z državnim grbom. Zdaj je po dolgoletnem premoru znova nastopil čas, da se Trebanjec vrne v moško izbrano vrsto in kot najizkušenejši rokometaš popelje reprezentanco do odmevnega uspeha na evropskem prvenstvu leta 2020.

Vrnimo se v leto 2016. Takrat se je Sebastian Skube v začetku meseca septembra po 127 odigranih tekmah ter 267 golih dokončno odločil, da zaključi reprezentančno poglavje. Presenetljivo ali pa tudi ne. Izostanek z olimpijskih iger v Riu de Janeiru je bil kaplja čez rob, medtem ko se je ogromno stvari prenakopičilo že prej.

Fant, ki je za diplomsko delo iz biokemije dobil Prešernovo nagrado in se utegne po koncu rokometne kariere ozirati proti znanstveni, je bil v reprezentanci dolga leta zelo pomemben člen. Hkrati je v ekipi veljal za univerzalnega igralca, ki zna vreči z devetih ali desetih metrov ter igra na položaju levega ter srednjega zunanjega.

https:/s/si.gorenje.com/

Reprezentanci vedno ponujen

V reprezentanco se vračate po treh letih, kar morda večina ni pričakovala. Kako to, da se po dolgih letih izrazili željo, da ponovno zaigrate v dresu z državnim grbom?

Moja želja po igranju za reprezentanco je vedno obstajala. Poleti sem se po pogovoru s predsednikom Rokometne zveze Slovenije odločil, da se ponovno pridružim.

Kje lahko največ pripomorete reprezentanci?
Trenutno sem najstarejši v reprezentanci, zato lahko pripomorem predvsem z izkušnjami in kilometri na igrišču. Z nekaterimi soigralci se že dobro poznamo od prej in upam, da se bomo dobro uigrali.

Zagotovo ni dvomov, da reprezentanca na januarskem EP cilja na preboj v finale, saj si le tako uspe zagotoviti nastop na enem izmed olimpijskih kvalifikacijskih turnirjev. Verjamete v uspeh?

Pot do finala bo zelo težka, ampak vsi imamo cilj Tokio 2020 in k temu cilju moramo strmeti ter vanj verjeti.

Sebastian Skube je v Trebnjem igral do leta 2010. Foto: RK Trimo Trebnje

Že kar nekaj časa igrate na Danskem. Kako se počutite?

Na Danskem sem že šesto sezono in tam se skupaj z družino odlično počutim.

Ali še obstaja možnost, da bi se vrnili v Slovenijo?

V načrtu imam vsaj enkrat še zaigrati v Sloveniji.

V zadnjem času visoke ambicije kaže tudi vaš matični klub Trimo. Si želite še kdaj zaigrati zanj?

Upam, da bom še imel možnost zaigrati v Trebnje in še toliko bolje, če bo še naprej uspešen in ambiciozen klub.

Kako se spominjate tistih evropskih časov v Trebnjem, saj ta letos potihoma želja na ponovitev uspeha izpred desetih let?

Časov iz Trima nikoli ne bom pozabil. Tam sem se naučil rokometa in dobil odskočno desko za svojo kariero. Trebanjce spremljam in jim želim le najboljše.

Sebastian Skube utegne veljati za enega najpomembnejših mož na EP 2020. Foto: Slavko Kolar/ŠD Šport

Kako pričakujete oktobrsko reprezentančno akcijo?

Oktobrsko akcijo pričakujem z navdušenjem in v upanju le na najboljše.

Ter še za konec, kaj pa bi želeli sporočiti bralcem našega portala ŠD Šport?

Bralcem bi sporočil, da naj še naprej spremljajo portal in rokomet ter podpirajo klube v športnem duhu fair playa.

More in INTERVJU