Reprezentančni rokomet

Slovenci z odliko opravili generalko pred Španijo

Slovenska mladinska moška izbrana vrsta je včeraj v Zreah uspešno opravila generalko pred odhodom na SP v Španijo do 21 let in v Vigo, kjer bo igrala praktično celotno prvenstvo, odhaja brez poraza na pripravljalnih srečanjih.

Saša Prapotnik z igro v prvem delu ni bil zadovoljen, nato je bila predstava boljša. Foto: Slavko Kolar/ŠD Šport

Slovenski mladi upi, ki jih tokrat čaka boj za naslov svetovnega prvaka, so se lani v mesecu juliju na domačih tleh veselili evropskega mladinskega naslova. V velikem finalu so bili boljši od francoske izbrane vrste, v Zlatorogu pa je vladalo izjemno vzdušje.

Že v uvodu zadnjega srečanja v Zrečah se je videlo, da selektor Saša Prapotnik praktično ni več preizkušal kakšnih neznank in je v ogenj poslal najmočnejšo možno zasedbo. Tokrat je manjkal le Miha Kavčič, v obrambi in napadu pa sta se menjala Nik Pirnat in Gregor Ocvirk. Naši fantje so sicer slabo odprli obračun in po nekaj napakah v napadu dovolili Madžarom, da so prihajali do lahkih zadetkov iz protinapadov. Kasneje je Prapotnik vzel prvo minuto odmora in igra se je čedalje izboljševala. Ob odmoru je zaostanek znašal le še -2 (10:12).

Tudi vratarji so si enakomerno razporedili minutažo, in sicer je do 20. minute branil Mark Ferjan, nato ga je do 40. minute zamenjal Gal Gaberšek, tekmo pa je zaključil Gašper Dobaj. V drugem delu se je igra vendarle popravila, tako da so naši mirno držali prednost med enim in dvema zadetkoma. Kompaktna in trda obramba, na čelu katere so bili Žabić, Pirnat in Horžen, je delovala in naša izbrana vrsta je mirno pripeljala srečanje do konca z izidom 25:23.

Tilen Kosi bo odsoten zaradi poškodbe kolena. Foto: Slavko Kolar/ŠD Šport

Do prve tekme, katera je na sporedu v torek proti Tuniziji, bo morda potrebno še odpraviti kakšno napako v napadu. Nedvomno pa bo slovensko glavno orožje na prvenstvu obramba.

S končnega spiska za SP v Španiji bosta odpadla dva reprezentanta – en vratar in en igralec, dokončen seznam potnikov pa bo znan dan pred odhodom, torej v nedeljo popoldne.

V prvem delu prvenstva Slovence čakajo gostitelji, Srbi, Američani, Japonci in Tunizijci. Tekma proti slednjim bo tudi uvodna Slovenije na prvenstvu.

PRIPRAVLJALNA TEKMA (Zreče):
Četrtek, 11. julija, ob 18.00:
Slovenija –
Madžarska 25:23 (10:12)
Strelci Slovenije:
Horvat 5, Ocvirk 4, Marko Kotar 3, Horžen 3, Mazej 2, Miha Kotar 2, Košec 2, Žabič 1, Pipp 1, Gartner 1, Novak 1; Ferjan 7 obramb, Gaberšek 5 obramb, Dobaj 3 obrambe.

SP V ROKOMETU ZA MLADINCE 2019 (Španija, Pontevedra in Vigo)

SKUPINA C: Portugalska, Hrvaška, Madžarska, Brazilija, Bahrajn, Kosovo;

SKUPINA D: Nemčija, Islandija, Norveška, Argentina, Danska, Čile.

ŠIRŠI SEZNAM REPREZENTANCE:
VRATARJI:
 Gašper Dobaj (RD Koper), Mark Ferjan (Emsdetten, Nemčija), Gal Gaberšek (RK Celje Pivovarna Laško);
LEVI KRILI: Tadej Mazej (RK Gorenje Velenje), Matic Pipp (RD Urbanscape Loka);
LEVI ZUNANJI: Gašper Horvat (RD Riko Ribnica), Grega Ocvirk (RK Jeruzalem Ormož), Uroš Miličević (MRK Ljubljana);
SREDNJI ZUNANJI: Marko Kotar (RK Trimo Trebnje), Miha Kotar (RD LL Grosist Slovan;
DESNI ZUNANJI: Tim Rozman (Ballingen, Nemčija), Nik Pirnat (RK SVIŠ Ivančna Gorica), Matic Košec (RK Celje Pivovarna Laško);
DESNI KRILI: Tine Gartner (RD Urbanscape Loka), Domen Novak (RK Celje Pivovarna Laško);
KROŽNI NAPADALCI: Kristjan Horžen (RK Celje Pivovarna Laško), Miha Kavčič (RK Gorenje Velenje), Stefan Žabić (RK Maribor Branik);