Bugojno 2019

Slovenci visoko premagali Katarce

Slovenski upi do 19 let so na močnem pripravljalnim turnirjem v bosanskem Bugojnu prišli še do druge zmage, potem ko so tokrat zanesljivo ugnali reprezentanco Katarja z rezultatom 18:31.

Izbranci selektorja Janeza Klemenčiča so se po odličnem uvodu v turnir z zmago nad Bosno in Hercegovino (več o tekmi TUKAJ), danes pomerili s sovrstniki iz Katarja. Favorit je bil sicer znan že pred dvobojem, a to je bilo potrebno potrditi še na igrišču.

Kadetska reprezentanca je zares odlično opravila svoje delo že v prvem polčasu. V 12. minuti je vodila z 2:5, kasneje je vodstvo naraslo že na +4 (4:8), reprezentanci pa sta na odmor odšli z izidom 5:14 v slovensko korist.

Tako kot na prvi tekmi je bilo srečanje v drugem polčasu povsem v mirnem ohranjanju vodstva slovenskih rokometašev. Ti so brez težav narekovali prednost, ob koncu pa tudi slavili z 18:31.

Ob 17.15 sledi še obračun za prvo mesto v skupinskem delu. Nasprotnik slovenske izbrane vrste bo neugodna Poljska.

RAZPORED TURNIRJA:

Petek, 19. aprila, ob 11.15:

Katar – Slovenija 18:31 (5:14)

Ob 17.15:

Slovenija – Poljska

Že odigrano:

Bosna in Hercegovina – Slovenija 29:31 (14:18)

Postava Slovenije: Logar, Juričan; Drobež 3, Grbić 2, Starc, Blagotinšek, Enej Jovičič 1, Poberaj, Pipp 1, Jezernik 6, Hočevar, Kljun 9, Šiško 1, Staš Jovičič 4, Rakita 1, Grobelnik 3; Selektor: Janez Klemenčič.

SEZNAM REPREZENTANCE:

Vratarja: Jošt Juričan (RD Urbanscape Loka), Luka Logar (RK Gorenje Velenje);

Leva krila: Filip Rakita (RK Celje Pivovarna Laško), Tilen Grobelnik (RK Gorenje Velenje), Staš Jovičič (RD LL Grosist Slovan);

Leva zunanja: Jernej Drobež (RK Gorenje Velenje), Peter Šiško (RK Gorenje Velenje);

Srednji zunanji: Enej Jovičič (RD LL Grosist Slovan);

Desna zunanja: Urh Jakob Poberaj (RD Butan Plin Izola), Tadej Kljun (RK Celje Pivovarna Laško);

Desna krila: Jan Hočevar (RD Rudar Trbovlje), Urban Pipp (RD Urbanscape Loka), Teo Jezernik (RK Celje Pivovarna Laško);

Krožni napadalci: Lan Grbić (RK Trimo Trebnje), Urban Starc (RK Gorenje Velenje), Anže Blagotinšek (RK Celje Pivovarna Laško);