Liga NLB

SENZACIJA! Trimo spravil na kolena Celjane!

Rokometaši Trima Trebnjega so danes v Zlatorogu zrežirali pravo senzacijo in na kolena spravili Celje Pivovarno Laško s 26:31 (12:13).

http://bit.ly/SDSPORT-pasicaTrebanjska ekipa se ni predala že v začetku srečanja ter v tekmo krenila borbeno in agresivno. Skozi prvo polovico je dokaj mirno dohajala tempu domačih igralcev, Celjani pa so se v petnajsti minuti z golom Kodrina oddaljili na +2 (8:6). Kasneje je prednost narasla na +3 (12:9). Gostje so tik po minuti odmora, ki jo je Benjamin Teraš vzel v 23. minuti, začeli topiti zaostanek in tri minute kasneje uspeli izenačiti na 12:12. Domači do konca prvega polčasa niso uspeli več doseči zadetka, zato je končni izid prvega dela na 12:13 postavil Marko Kotar.

V uvodnih minutah drugega dela smo spremljali predvsem igro »gol za gol«, kjer so Trebanjci držali prednost do enega zadetka. Kasneje pa je celjska zasedba naredila nekaj tehničnih napak in gostje so uspeli povesti celo za +2 (20:22). Z nekaj odličnimi obrambami razpoloženega vratarka Urha Brane je prednost v 53. minuti znašala +3 (23:26). Tudi v končnici tekme Celjani niso uspeli preobrniti rezultata v svojo korist, tako de je Trimo slavil s 26:31 (12:13).

Najučinkovitejši je bil pri Celjanih Branko Vujović (9 zadetkov), pri Trimu je enajstkrat zadel Gal Cirar.

Celjske rokometaše v naslednjem krogu čaka domača tekma z Dol TKI Hrastnikom, Trebanjci pa bodo v domači dvorani gostili Maribor Branik.

Izjavi po tekmi:

Benjamin Teraš, trener:

Urh Brana, vratar:

NLB liga, 17. krog:

Sreda, 6. januarja, ob 18.00 (Arena Zlatorog):

RK Celje Pivovarna Laško – RK Trimo Trebnje 26:31 (12:13)

RK Celje Pivovarna Laško: Ferlin 5 obramb, Panjtar 2 obrambi; Vujović 9, Jurečič 2, Kljun, Razgor 2, Ovniček, Marguč 4, Šarac 1, Nenadić, Accambray, Kodrin 5, Horžen 1, Makuc 1, Anić, Bećiri 1; Trener: Tomaž Ocvirk.

RK Trimo Trebnje: Brana 13 obramb, Urbič, Hasić; Cvetko 2, Seferović 3, Dobovičnik 1, Matic Kotar 2, Miha Kotar, Marko Kotar 2, Udovič 3, Sašek, Redek, Bojanić 4, Grbić 2, Grandovec 1, Cirar 11; Trener: Benjamin Teraš.