NLB liga

SENZACIJA! Šmarčani pred domačimi gledalci NA KOLENA SPRAVILI Koper!

Danes se je s tekmo med Šmartnim in Koprom začel 17. krog NLB lige. Vendar so že danes Šmarčani spisali veliko senzacijo in na kolena spravili “evropski” Koper. Rezultat tekme je bil 33:32.

Šmarčani so se po porazu v prvem krogu nadaljevanja prvenstva proti Urbanscape Loki, kar nekako dvignil in pokazal, da se lahko kosa tudi z najboljšimi. To se je nenazadnje zgodilo že v prejšnjem krogu proti Ribnici, kjer so varovanci Filipa Gradiška izgubili le za pet zadetkov, danes pa senzacionalno premagali Koper. Treba je tudi omeniti, da je Koprčane v prejšnjem tednu, doletela huda bolezen, saj so na današnji tekmi manjkali Tine Poklar, Aleks Vlah, Nino Grzentič, Martin Kocjančič, Domen Stopar in še nekateri “rezervisti”.

Začetek dvoboja je bil zelo odličen za Koprčane, ki so po zaostanku s 3:1, uspeli povesti na 4:6. Kasneje so še odličen niz le še vrstili in v 18. minuti vodili za +5 (6:11). Domači so se nato z delnim izidom 5:1, uspeli približati na en zadetek zaostanka (11:12), a so gostje iz Primorske uspeli ohraniti vodstvo in ob koncu prvega dela vodili z rezultatom 15:17.

Od začetka drugega polčasa, pa vse do 50. minute srečanja, je bila na vrsti igra “gol za gol”. V nadaljevanju igre pa so prišli na vrsto Šmarčani, ki so v 52. minuti s tremi zaporednimi zadetki, tudi prvič povedli v zadnjih tridesetih minutah tekme. Zadnjo minuto pred koncem je Adam Bratkovič uspel izenačiti na 32:32, vendar je celotno dvorano na noge dvignil Tilen Strmljan, ki je bil z desetimi zadetki najboljši strelec tekme. Hkrati pa je postavil končni izid za 33:32.

Izjava Thomasa Postogne (RD Koper 2013) po porazu s Šmartnim:

“Kar se tiče današnje tekme, smo precej utrujeni, saj igramo na treh različnih frontah (NLB liga, pokal Slovenije in pokal EHF). Glavni razlog za današnji poraz je bil predvsem to, da smo bili danes brez nekaterih igralcev. Začeli smo tekmo odlično, potem pa smo mislili, da bomo kasneje igrali z lahkoto. Delali smo velike napake, in to je Šmartno uporabilo. Po koncu prvega polčasa je bila obramba zelo slaba, zato pa so nastajale tudi težave v obrambi. Na koncu tekme smo bili zelo nervozni in smo tudi vedeli, da ne moremo več izgubiti. A nato nas je zelo presenetil zadetek Tilna Strmljana in zmaga je ostala doma.”

Izjava glavnega junaka tekme Tilna Strmljana (RD Herz Šmartno) po tekmi:

“Pričakovali smo težko tekmo, kjer smo se zavedali, da so gostje iz Kopra velik favorit. V tekmo smo šli popolnoma neobremenjeni z enim ciljem in sicer pokazati kar se da dobro predstavo. Tekmo smo odprli nekoliko slabše v nadaljevanju pa smo z dobro igro v obrambi in s smiselno igro v napadu ujeli priključek. V zaključku smo z zrelo igro in z nekaj športne sreče prišli do zaslužene zmage.”