Liga NLB

Pohod proti 24. zvezdici z domačo ekipo

Foto: RZS

Za Celjani je burna sezona, polna pretresov in sprememb, ki so, predvsem pri kadrovanju, že velika stalnica v največjem slovenskem rokometne klubu. Ta se je v misijo 2019/2020 podal z osmimi novinci, prevetreno stroko, modernejšo Areno Zlatorog ter drugačno filozofijo mišljenja.

Tomaž Ocvirk, ki bo v svojem štabu poleg Aleša Anžiča (trener vratarjev) in Gorazda Žužka (fizioterapevt), imel še dva novinca, to sta Klemen Luzar (pomočnik trenerja) in Luka Žvižej (član strokovnega dela ekipe, oziroma pomočnik trenerja), je s celjskim klubom lani novembra podpisal novo pogodbo do junija 2021, potem ko je po številnih presenečenjih v EHF Ligi prvakov (predvsem sanjski debi proti Flensburgu v Zlatorogu) in vrnitvi na zmagovalne tirnice le zadovoljil klubsko vodstvo.

Letos 46-letni »Čvari« nima izgovorov za olajševalne okoliščine ob morebitnih porazih, kot jih je imel predvsem v mesecu februarju, kjer so celjski fantje nepričakovano izgubili proti Ormožu in Trimu. Zdaj bo lahko računal na mlado in perspektivno ekipo, ki jo bodo okrepili še vratar Miljan Vujović, ostrostrelca Jan Grebenc in Tobias Cvetko, organizator igre Patrik Leban, portugalski levoroki supertalent Diogo Silva, levičar Domen Novak in igralca na črti šestih metrov, Stefan Žabić ter povratnik Vid Poteko, ki je najodmevnejše ime v celjskem klubu.

Vid Poteko je eden izmed glavnih okrepitev celjskega kluba v tem prestopnem roku. Foto: Slavko Kolar/ŠD Šport

Pivovarjem se letos ne sme zgoditi enak scenarij kot v lanski sezoni, ko so se morali za jesenski naslov prvaka Lige NLB močno potruditi in v mesecu maju po porazu z Gorenjem ostali tudi brez pokalne lovorike. Zdaj so cilji mnogo višji, in sicer po številnih neuspelih poskusih priti v izločilne boje EHF Lige prvakov, v borbi s hrvaškim PPD Zagrebom, norveškim Elverumom in tudi danskim Aalborgom.

Foto: Slavko Kolar/ŠD Šport

»Novo sezono res začenjamo v dodobra spremenjeni zasedbi, a smo že pri iskanju igralcev in strokovnega kadra vedeli točno kakšen tip iščemo. Sistem igre je tako postavljen povsem na novo, od obrambe, napada, tudi sam prehod v protinapad, kar je lažje začeti z igralci, za katere smo ocenili, da se bodo lažje prilagodili temu želenemu sistemu. Pričakovanja so v Celju vedno visoka, ne glede na to kakšna je zasedba,« pove Tomaž Ocvirk.

EKIPA V SEZONI 2019/2020:

IME IN PRIIMEK POZICIJA LETNICA ROJSTVA DRŽAVLJANSTVO
Stefan Žabić Krožni napadalec 1999 SLO

KADROVANJE PRED SEZONO:
PRIHODI (7+2):
Patrik Leban (RK NEXE Našice, Hrvaška)
Jan Grebenc (Skjern, Danska)
Stefan Žabić (RK Maribor Branik)
Diogo Silva (Porto, Portugalska) – posoja
Domen Novak (MRD Dobova)
Tobias Cvetko (RK Trimo Trebnje)
Miljan Vujović (RK Gorenje Velenje)