Liga NLB

Ovniček tudi uradno v Francijo

Rok Ovniček se seli v Francijo. Foto: Slavko Kolar/ŠD Šport

Slovenski organizator igre Rok Ovniček se po le eni sezoni pri Celju Pivovarni Laško podaja k novim izzivom naproti in odhaja v vrste francoskega velikana HBC Nantesa, ki brani naslov evropskega klubskega podprvaka iz lanskega leta.

O prestopu Ovnička v Nantes smo poročali že pred tednom dni (več o tem TUKAJ). V knežjem mestu je imel eno izmed vodilnih vlog, v EHF Ligi prvakov pa se je izkazal z 38 zadetki. »Zelo sem vesel, da bom v novi sezoni branil barve Nantesa. To bo novo obdobje v moji karieri, vem, da ima klub visoke ambicije. Komaj čakam, da se pridružim svojemu novemu klubu, soigralcem in navijačem, ki so neverjetni. Verjamem, da lahko skupaj naredimo nekaj velikega,« je ob prestopu povedal Ovniček.

Nantes je s štiriindvajsetletnim otrokom velenjskega kluba podpisal štiriletno pogodbo, celjski klub pa naj bi s prodajo zaslužil prek sto tisoč evrov. Slovenski občasni reprezentant sicer trenutno okreva po poškodbi, zato ne bo nastopil na prvi tekmi slovenske reprezentance na Nizozemskem.