NLB liga

Ormož v Trebnje brez Kosija, derbi novincev, Dobova proti Ribnici

Foto: Slavko Kolar
Tilen Kosi bo manjkal na tekmi proti Trimu Trebnje. Foto: Slavko Kolar

Danes so v NLB ligi na sporedu tri tekme. Jeruzalem Ormož bo po zmagi nad Gorenjem Velenjem odšel v Trebnje, a brez poškodovanega Tilna Kosija. Dolani bodo v domači dvorani gostili SVIŠ, medtem ko Dobovčani odhajajo na gostovanje v Ribnico.

Brez Kosija bo zelo težko

Članska RK Trima Trebnje bo danes, ob 19. uri odigrala prvo domačo tekmo v novi sezoni. Nasproti jim bo stala neugodna zasedba Jeruzalem Ormoža, ki na Dolenjsko potuje brez kapetana mladinske reprezentance – Tilna Kosija, ki je obnovil poškodbo kolena.

Včeraj so iz kluba sporočili, da mora Tilen oditi na operacijo meniskusa, nato pa ga čaka še tri tedensko okrevanje. Kljub temu, da Ormož v Trebnje prihaja v oslabljeni zasedbi, bo današnja zmaga Trebanjcev veliko presenečenje. Ormožani so v sredo presenetili Gorenje Velenje z izidom 22:20.

Foto: Slavko Kolar

Tilen Kosi je obnovil poškodbo kolena. Foto: Slavko Kolar

Kluba sta si nazadnje nasproti stala v lanski sezoni, ko so bili Trebanjci pred domačimi navijači boljši z rezultatom 39:26, zadnji obračun prejšnje sezone pa je pripadel Ormožanom, ko so slavili z 28:27.

»V prvem krogu nove sezone se je vse odvilo po željah domačinov, nam pa nikakor ni steklo. Želeli smo si veliko več, ampak na srečo prihaja popravni izpit že to soboto. Verjamem v fante, da pred polno dvorano letos pokažemo, da se iz Trebnjega točk ne odnaša. Povabil bi vse navijače, da nam pomagajo premagati ekipo Ormoža, ki se je v sredo dokazala z zmago proti Gorenju Velenju. Obljubljam borbo in v tem primeru uspeh ne bi smel izostati,« je za klubsko spletno stran pred tekmo z Vinarji dejal Uroš Udovič.

Bo po Trimu padel tudi Dol?

Rokometaši SVIŠ-a iz Ivančne Gorice bodo nocoj, ob 19. uri odigrali še drugo srečanje v NLB ligi. Po uvodni zmagi nad Trimom Trebnje, jih tokrat čaka zahtevno gostovanje pri Dolu, ki je uvodoma tesno izgubil proti Urbanscape Loka.

Dolani so bili v lanski sezoni velik tekmec v Ivančanov v boju za preboj med elito. Prav tako so jim povzročali kar nekaj preglavic pri vodstvu na lestvici 1. B DRL. Varovanci Aleša Sirka so v prvem krogu gostili ekipo Urbanscape Loke in tesno izgubili z izidom 23:25.

Ekipi imata v lanski sezoni vsaka po eno zmago. Prva tekma je v Dolanki pripadla Ivančanom s 25:29, drugo srečanje pa so z rezultatom 35:37 dobili Dolani.

Ivančani danes igrajo zadnjo tekmo v boju za naslov prvaka. Foto: Boštjan Vidrajz

Ivančani se danes odpravljajo na težko gostovanje k Dolu. Foto: Boštjan Vidrajz

»Odhajamo na težko gostovanje na Dol pri Hrastniku, kjer bomo morali pokazati še eno odlično predstavo, če želimo domov prinesti 2 točki. Ključ do zmage bo čvrsta obramba in zbranost v napadu. Sicer pa vabim nase navijače, da nas v čim večjem številu podprejo tudi v dvorani Dolanka,« je za klubsko spletno stran pred prvim gostovanjem Ivančanov v novi sezoni izjavil Matic Košir.

Dobovčani na zanimivo gostovanje v Ribnico

Trener Ribničanov, Siniša Markota se zaveda, da jih proti Dobovi čaka težko delo. Foto: Danilo Kesič/MRK Krka Novo mesto

Rokometaše Dobove po porazu nad Mariborom v prvem krogu, tokrat čaka težko gostovanje pri Riko Ribnici, ki je na uvodnem srečanju sezone remizirala z novomeško Krko.

Danes se v Ribnici obeta zanimivo srečanje med tamkajšnjim prvoligašem in Dobovo, ki ima precej kvalitetno zasedbo.

Ribničani so na prvi tekmi NLB lige remizirali z novomeško Krko. Foto: RD Riko Ribnica

Težko gostovanje pa napoveduje tudi dobovski trener, Sandi Markl: »Nepremagljivih ekip ni. Riko Ribnico spoštujemo, a se povsem zavedamo kaj moramo popraviti s prve tekme, da bi lahko vzeli točki. Pričakujemo zelo moško tekmo.«

»V soboto prvič v novi sezoni Lige NLB igramo pred domačim občinstvom in zagotovo pričakujem napad na dve točki. Po remiju v Novem mestu želimo doseči prvo zmago. S tem bi si naredili lepo popotnico za nadaljevanje lige, kajti v nadaljevanju nas čakajo zelo zahtevne tekme. Upam, da nam ob polni dvorani in bučni podpori s tribun, uspe po koncu tekme prvič v novi sezoni zapeti veselega Ribničana,« pa je pred uvodno tekmo NLB lige poudaril Mitja Nosan.

NLB liga, 2. krog:

Četrtek, ob 20.15: