Liga NLB

Matic Verdinek podpisal Gorenje Velenje

foto: Uradna spletna stran RK Gorenje Velenje

Po ponudbah, ki sta prišli od Celja in Gorenja, je Matic Verdinek podpisal za RK Gorenje Velenje. Po prvih informacijah naj bi Velenjčani pozicijo drugega desnega krila prepustili 19-letnemu levičarju Tadeju Mazeju, ker je Matic Verdinek star še 23 let ima z Mariborom še pogodbo in bi Gorenje moralo plačati odškodnino za nje, nato pa so našli nek skupni interes. V Maribor je nato odšel Estonec Andris Celminš, kjer je podpisal 3-letno pogodbo.

Direktor kluba Matej Avanzo je ob prihodu mladega levičarja izjavil:”Z njegovim odhodom smo sicer izgubili obetavnega levičarja, a v našem moštvu za naslednjo sezono okrepili še edino resneje deficitarno mesto levega krila. In to z Verdinkom, za katerega smo se zanimali in tudi pogovore opravili že spomladi, a se nato zaradi že omenjenih finančnih zadržkov morali angažmaju odpovedati. Zdaj se je vse skupaj izšlo drugače, ob čemer bi se v imenu našega kluba želel iskreno zahvaliti mariborskim kolegom za konkreten in več kot korekten odnos pri vseh pogajanjih,”