Liga NLB

Mariborčani pripeljali kapitalno okrepitev

Nikola Špelić je nazadnje igral v Gorenju, zdaj se po treh letih vrača v Maribor. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Mariborski prvoligaš znova želi parati živce najboljšim v Sloveniji. To je potrdil s prihodom legendarnega hrvaškega ostrostrelca in enega najboljših strelcev v klubski zgodovini, Nikole Špelića, ki je minulo sezono igral v Gorenju.

Izkušeni hrvaški rokometaš je s prihodom v dvorano Tabor zajel pravo manjšo evforijo v mariborskem klubu. Trenutno se nahaja na tretjem mestu večne lestvice strelcev, medtem ko je v štajerski prestolnici igral že med letoma 2012 in 2016. V teh štirih letih pa je na 146 tekmah dosegel kar 698 zadetkov.

»Občutki ob vrnitvi v Maribor so zelo dobri. V tem klubu sem preživel kar nekaj časa, zato okolje odlično poznam. Vem, kako klub funkcionira, hkrati pa sem prepričan, da je ta prestop dobra poteza zame in za Maribor,« je v izjavi za javnost dejal Špelić in nadaljeval: »Maribor je super mesto, lepo mesto. Tukaj sem se vedno počutil kot doma. Na Maribor me vežejo sami lepi spomini.«

»S prihodom 197 cm visokega Špelića bo imel trener Marko Šibila na voljo izredno kvalitetnega in nevarnega igralca zunanje vrste, kar bo v sezoni 2019/2020 zelo dobrodošlo. Špelić se bo soigralcem na treningih pridružil prihodnji teden, kar pomeni, da bo za prvi nastop po povratku v Maribor kandidiral v 3. krogu Lige NLB, ko se bodo vijoličasti doma pomerili z RK Gorenje Velenje,« so sporočili iz mariborskega prvoligaša.

More in Liga NLB