Liga NLB

LL Grosist Slovan premagal Mariborčane, Herz Šmartno prav tako do presenečenja proti Trebnjem!

Prestolnica prihodnjo sezono ne bo imela prvoligaškega kluba. Foto: RD LL Grosist Slovan

Roman Zarabec se ne bo ravno lepo spominjal debitantskega nastopa na trenerskem stolčku Trima

Tekma se je začela kar precej izenačeno, saj je bil rezultat v 12. minuti 8:8. Nato pa so Šmarčani s svojo odlično igro v 15. minuti z delnim izidom 3:0 povedli za +3 (11:8). Kasneje so domači vodili že s 13:9. Tako so le še poviševali prednost in ob koncu prvega polčasa vodili že za kar +8 (20:12).

Trebanjci so v drugem delu sicer zaigrali nekoliko bolje in zaostanek v 34. minuti zmanjšali na -6 (21:15). Nato je sledila igra »gol za gol«. V 51. minuti pa so Trebanjci naredili glavni preskok, ko so z delnim izidom 0:4 zaostanek znižali na le -3 (29:26). Gostje kljub temu niso uspeli še povesti, saj je bil izid tekme minuto pred koncem -3 (36:33). Končni izid tekme pa je za 37:34 postavil Tim Rozman.

Pri domačih je bil najboljši strelec z desetimi zadetki Tilen Strmljan, za goste pa sta največ zadetkov (8) dosegla Tim Rozman in Kristjan Horžen.

LL Grosist Slovan dobil zelo pomembno zmago z Mariborom

Liga NLB – Končnica za obstanek 2. krog, Športna dvorana Kodeljevo, 16.03.2018, gledalcev: , sodnika: Jože Humek in Rok Škvarč

RD LL GROSIST SLOVAN – RK MARIBOR BRANIK   26:21(12:12)

Strelci:

RD LL Grosist Slovan: Nunčič 7 obramb, Podpečan; Prevolnik 2, Serdinšek Ekart 1, Marinček 3, Marušič 7(7m-2/2), Marojevič 2, Bojić 1, Kaučič 1, Novak 3, Sankovič 5, Atanasov 1; Trener Zoran Jovičič

RK Maribor Branik: Đurica 9 obramb, Čudič; Bogadi 1, Celminš 4, Sok, Levc, Jerenec 5, Rotim 2, Velkavrh 4(7m-1/0), Ranevski, Bezgovšek 1, Štumpfl 1, Sivić 2, Kete 1; Trener: Marko Šibila

7m: RD LL Grosist Slovan 2/2, RK Maribor Branik 1/0

Izključitve: RD LL Grosist Slovan 4 min, RK Maribor Branik 12 min

Rdeči karton: RK Maribor Branik – v 59. minuti Matko Rotim(3x2min)

Po začetnem tipanju moči so v 10. minuti z 2 zadetkoma prednosti povedli domačini za katere je za 5:3 zadel Tine Marušič. Mariborčani so nato sicer v 13. minuti za golom Filipa Jerenca izenačili na 5:5, a so Ljubljančani le dve minuti kasneje ponovno ušli na +2(7:5), za kar je poskrbel Domen Novak. V 19. minuti je pri rezultatu 9:6 prvo minuto odmora na srečanju zahteval mariborski strateg Marko Šibila, ki mu je uspelo z napotki svojim varovancem zaostanek skoraj v celoti izničiti. Uroš Štumpfl je v 21. minuti zadel za 9:8, že v naslednjem napadu pa je minuto odmora zahteval trener Slovana Zoran Jovičič. V nadaljevanju smo spremljali igro gol za gol, Mariborčanom pa je do odhoda na odmor uspelo Slovan povsem ujeti. Polčas se je tako končal z rezultatom 12:12, v izteku 30. minute pa je zanj poskrbel Andraž Velkavrh.

Slednji je dosegel prvi gol v 2. polčasu, nihče pa ni slutil da bo potem sledil 12 minutni post mariborskega Branika. To so spretno izkoristili Slovanovci, ki so v 41. minuti z delnim izidom 6:0 povedli 18:13. Trener Šibila je bil tako primoran vzeti še zadnjo minuto odmora s katero je skušal preobrniti tok srečanja. Toda še v naslednjem napadu je zadel Nebojša Bojić in tako svojemu moštvu priigral prednost 6-ih zadetkov. Po zadetkih Velkavrha in Sivića se je Branik malce približal, a mu žal v nadaljevanju ni uspelo nadaljevati v enakem ritmu. Po golu Matevža Marinčka so ljubljanski rokometaši v zadnjih 10 minut srečanja šli s prednostjo 6-ih zadetkov(23:17). Po nekaj izključitvah na obeh straneh je sicer v 54. minuti z zadetkom Andrisa Celminša zasijala luč upanja za mariborski Branik(23:19), a je najbolj razpoložen igralec Slovana, Tine Marušič, kaj hitro prekinil kratek niz Branika. 5 minut pred koncem so imeli Ljubljančani prednost 5-ih zadetkov(24:19), kar je bilo dovolj, da so se novih točk na koncu veselili gostitelji.

Izjave:

Andraž Velkavrh, RK Maribor Branik: Menim, da nas je pokopalo preveč nespametnih izključitev v 2. polčasu. Skoraj ves drugi del srečanja smo igrali z igralcem manj in od 35. minute naprej so imeli pobudo gostitelji. Mesec dni nazaj smo jih morda presenetili z igro 7 na 6, a kot kaže so se tokrat dobro pripravili na nas in ko so si enkrat priigrali prednost 5-6 zadetkov jih enostavno nismo uspeli več ujeti.