Reprezentančni rokomet

Gregor Ocvirk: V Španiji so vsi premagljivi, tudi domačini

Gregor Ocvirk je eden izmed glavnih adutov Slovenije na mladinskem SP v Španiji. Foto: IHF

Slovensko mladinsko reprezentanco drevi ob 18.30 čaka še četrta tekma na SP v Španiji, kjer se bodo varovanci Saše Prapotnika udarili s Srbijo. Slednja je bila slovenski tekmec že lani julija na EP v Celju, a naši ciljajo le na zmago.

Slovenski rokometaši so svetovno prvenstvo do 21 let v španskima mestoma Vigo in Pontevedra odprli s prepričljivo zmago nad Tunizijo. V četrtek so se sicer v prvem delu nekoliko mučili, pa v drugem polčasu vendarle strli odpor žilavih Japoncev, v petek je bila na meniju ZDA. Naši fantje niti niso imeli prehudega dela ter reprezentanco, katera ni prevladujoča na svetovnem zemljevidu, prepričljivo ugnali.

Tokrat se bodo aktualni evropski mladinski prvaki iz Celja pomerili s Srbijo, ki je prvenstvo začela z dvema prepričljivima zmagama nad Američani in Japonci, v petek pa nesrečno klonila proti gostiteljem prvenstva, Špancem.

Ocvirk srbska tarča v obrambi, a verjame v slavje

Gregor Ocvirk je trenutno najboljši strelec naše mladinske reprezentance na SP v Španiji. Foto: Slavko Kolar/ŠD Šport

V intervjuju, ki smo ga pred slovensko-srbskim dvobojem opravili s srbskim krožnim napadalcem Vukom Milenkovićem (več o tem TUKAJ), naj bi bil glavni srbski cilj v obrambi zaustaviti prav našega ostrostrelca Gregorja Ocvirka, ki je nedvomno najnevarnejši za gol. Kljub temu pa se Ocvirk nadeja dobrega obračuna s srečnim koncem.

Mi gremo na zmago. Vemo, da nas čaka težka tekma, ampak z disciplino v napadu in obrambi, se ne rabimo nobenega bati na tem prvenstvu. Mislim, da je njihov motor ekipe predvsem vratar in srednji zunanji, a vse reprezentance so v Španiji premagljive,« pred srečanjem meni Gregor Ocvirk, ki verjame v zmago tudi proti domačinom: »Tudi Španci so premagljivi. Sicer smo videli včerajšnje sojenje proti Srbom, ampak v to se ne bi spuščal, ker gremo tekmo po tekmo. Cilj je polfinale!« je dodal član Jeruzalema iz Ormoža.

Saša Prapotnik je bil zagotovo zadovoljen s petkovo zmago nad Američani. Foto: Slavko Kolar/ŠD Šport

Srečanje med slovensko in srbsko mladinsko izbrano vrsto se danes v španskem Vigu začne ob 18.30, s prenosom na SportKlub 1.

SP V ROKOMETU ZA MLADINCE 2019 (Španija, Pontevedra in Vigo)

SKUPINA A:

Nedelja, 21. julija, ob 18.30:
Srbija – Slovenija – prenos na SportKlub 1

Ponedeljek, 22. julija, ob 21.00:
Slovenija – Španija – prenos na SportKlub 1

Že odigrano:
Slovenija – Tunizija 32:25 (17:14) – več o tekmi TUKAJ

Japonska – Slovenija 22:29 (12:16) – več o tekmi TUKAJ

Slovenija – ZDA 43:16 (22:6) – več o tekmi TUKAJ

SEZNAM REPREZENTANCE V ŠPANIJI:
VRATARJI: Gašper Dobaj (RD Koper), Mark Ferjan (Emsdetten, Nemčija);
LEVI KRILI: Tadej Mazej (RK Gorenje Velenje), Matic Pipp (RD Urbanscape Loka);
LEVI ZUNANJI: Gašper Horvat (RD Riko Ribnica), Grega Ocvirk (RK Jeruzalem Ormož);
SREDNJI ZUNANJI: Marko Kotar (RK Trimo Trebnje), Miha Kotar (RD LL Grosist Slovan;
DESNI ZUNANJI: Tim Rozman (Ballingen, Nemčija), Nik Pirnat (RK SVIŠ Ivančna Gorica), Matic Košec (RK Celje Pivovarna Laško);
DESNI KRILI: Tine Gartner (RD Urbanscape Loka), Domen Novak (RK Celje Pivovarna Laško);
KROŽNI NAPADALCI: Kristjan Horžen (RK Celje Pivovarna Laško), Miha Kavčič (RK Gorenje Velenje), Stefan Žabić (RK Maribor Branik);

STROKOVNI ŠTAB:

SELEKTOR: Saša Prapotnik

POMOČNIKA SELEKTORJA: Vanja Kralj

TERAPEVT: Tomaž Skledar

TEHNIČNI VODJA: Žiga Novak

VODJA REPREZENTANCE: Jure Natek

SP v rokometu do 20 let (Španija, Pontevedra in Vigo):

SKUPINA A: SLOVENIJA, Španija, Srbija, Tunizija, Japonska, ZDA;

SKUPINA B: Francija, Egipt, Švedska, Nigerija, Koreja, Avstralija;

SKUPINA C: Portugalska, Hrvaška, Madžarska, Brazilija, Bahrajn, Kosovo;

SKUPINA D: Nemčija, Islandija, Norveška, Argentina, Danska, Čile.

More in Reprezentančni rokomet