EHF Liga prvakov

Celjski rokometaši po napeti končnici brez zmage proti madžarskemu velikanu

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so danes v Zlatorogu gostili madžarskega velikana Pick Szegeda, a tesno izgubili z 28:29 (16:18). S porazom so si praktično zaprli vrata za uvrstitev v izločilne boje EHF Lige prvakov, glede na to, da je Motor iz Zaporožja doma slavil proti Flensburgu.

http://bit.ly/SDSPORT-pasicaCeljski rokometaši so bili v Zlatorogu proti madžarskemu Pick Szegedu zelo blizu zmagi, a se na koncu vendarle ni izšlo. Madžarski prvak, pri katerem igra tudi četverica Slovencev – Dean Bombač, Matej Gaber, Mario Šoštarič in Nik Henigman, je slavila z 28:29 (16:18).

Uvodne minute so bile predvsem dinamične, ki je Madžarom v nadaljevanju omogočil pobeg na prednost +3 (5:8). Čeprav sta celjska vratarja Aljaž Panjtar in Klemen Ferlin v prvi polovici tekme zbrala skromni dve obrambi, se je kasneje razigral William Accambray in prisilil gostujočega trenerja Juana Carlosa Pastorja do prve minute odmora. Celjani so v napadu zelo dobro prebijali madžarski blok, ki je ob koncu prvega dela vodil s 16:18.

William Accambray je blestel z osmimi goli. Foto: Andrej Feldin

Gostitelji so se v drugem delu držali le do 38. minute. Nato so se Madžari prebudili in po nekaj tehničnih napakah pivovarjev znova ušli na +3 (20:23). Celjska ekipa se nikakor ni predala in začela podoben preobrat kot proti francoskemu Nantesu. Po odličnih obrambah Klemna Ferlina se je moštvo v 49. minuti približalo na zgolj gol zaostanka. Na koncu smo spremljali razburljivo končnico, v kateri so bolj zbrani ostali Madžari in tekmo dobili z 29:28.

Pri Celjanih je z osmimi goli blestel William Accambray, s šestimi mu je sledil Rok Ovniček, enega manj pa dosegel Tilen Kodrin. Pri Madžarih se je s sedmimi zadetki izkazal Jorge Maqueda. Od Slovencev sta se med strelce vpisala le dva rokometaša. Mario Šoštarič je zadel dvakrat v polno, Dean Bombač pa petkrat.

Sledi peklenski zaključek

Tomaža Ocvirka za preboj v izločilne boje EHF Lige prvakov čaka “misija nemogoče”. Foto: RK Celje Pivovarna Laško

Celjske rokometaše nova preizkušnja v EHF Ligi prvakov čaka že med tednom, ko se bodo varovanci Tomaža Ocvirka gostovali pri nemškem Flensburgu. Čez dva tedna pa v Zlatorogu gostuje zvezdniška zasedba PSG-ja. Za konec bodo pivovarji odšli na gostovanje k danskemu Skjernu.