NLB liga

Celjani s suvereno predstavo proti Dolu na vrh lestvice

Foto: Slavko Kolar

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so se v zadnji tekmi pred krajšim premorom, v 7. krogu Lige NLB, v gosteh pomerili z ekipo Dol Tki Hrastnik, ki je v prvih šestih krogih zbrala 2 točki in je zasedala predzadnje mesto.

Celjane prihodnji mesec čakata zelo pomembni tekmi v EHF Ligi prvakov – z Motorjem iz Zaporožja in Zagrebom. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Za Celjane, ki so današnje srečanje zanesljivo dobili in se z zmago izenačili na vrhu z Ribnico, bo sedaj premor prišel še kako prav, ta sicer ne bo vrnil poškodovanih igralcev, a se bodo ti, ki so na voljo, lahko malce odpočili. November namreč prinaša zelo pomembne tekme tako v ligi prvakov, kot tudi v domačem prvenstvu. Že 4. novembra v Zlatorogu gostuje ukrajinsko Zaporožje.

Celjani so zanesljivo opravili današnje delo v Dolu pri Hrastniku, ko so že v prvem polčasu naredili večji del posla in si zagotovili zmago v tem obračunu. Že po treh minutah igre je na semaforju polne dvorane pisalo 0:3, pri čemer je bil Kodrin dvakrat uspešen iz hitrega nasprotnega napada in jasno je bilo, da domače čaka težka in zahtevna naloga. Ko je bil po devetih minutah rezultat 3:8, je trener Dola, Aleš Sirk, zahteval minuto odmora. Po njej so domači zaigrali nekoliko bolje, a še vedno to ni bilo dovolj, da razlika tudi v naslednjih minutah ne bi naraščala. Na polovici prvega polčasa je bilo +6 za Celje (4:11), nato pa je razlika na šestih do sedmih zadetkih ostajala vse do zaključka prvega dela, ki je bil ponovno povsem v znamenju gostujoče ekipe. S tremi zaporednimi zadetki, dva od teh je dosegel Razgor, ki je bil s petimi goli tudi prvi strelec tekme do tega trenutka, so celjski vitezi pobegnili na 9:18 in bolj ali manj že rešili vprašanje zmagovalca srečanja.

Matic Košec ja danes dosegel prva dva zadetka za člansko ekipo Celja Pivovarne Laško. Foto: Slavko Kolar

A tudi v drugem delu Celjani niso dovolili, da bi se jim zgodil padec, kot na zadnjih tekmah. Še naprej so igrali tako, da se je prednost ves čas višala. Za prvo vodstvo nad deset je poskrbel Anić po le štirih minutah igre v drugem polčasu, na +12 pa je slabih deset minut kasneje povišal Horžen iz nasprotnega napada. Teh so celjski rokometaši uprizorili kar nekaj in z njimi, kot tudi z zadetki z vseh položajev poviševali razliko. Med strelce se na koncu nista vpisala le vratarja in mladi Kljun, je pa za svoja prva zadetka v članski ekipi poskrbel Matic Košec, ki je dosegel tudi zadnji, štirideseti zadetek za Celjane danes. Najuspešnejši v gostujoči vrsti je bil sicer Vujović z osmimi zadetki, sedem jih je dodal Razgor, kolikor jih je dosegel tudi prvi strelec domačih, Grušovnik.

Tomaž Ocvirk je lahko zadovoljen s predstavo proti Dolanom. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

»Ta tekma nam je po peklenskem ritmu, ki je za nami, prav koristila. Malce lažji nasprotnik, ki pa smo ga vzeli resno. Dogovorili smo se, da vse do konca ne popuščamo in vesel sem, da smo se tega držali. Igrali smo hitro, dinamično, vsi so dobili minutažo. Oktober smo tako zaključili, kot smo bili dogovorjeni, sledi reprezentančna pavza. Igralci so si zaslužili počitek, ki jim ga bom namenil, saj je pred nami najtežji mesec, mesec november, za katerega bomo poizkusili pripraviti nekaj novega, prvenstveno pa moramo seveda osvežiti igralce, saj moramo narediti vse, da nam uspe premagati prvega tekmeca, Zaporožje,« je po tekmi za klubsko spletno stran povedal celjski strateg, Tomaž Ocvirk.

NLB liga, 7. krog:

Včeraj, ob 19.00:

RK Dol TKI Hrastnik – RK Celje Pivovarna Laško 23:40 (9:18)

RK Dol TKI Hrastnik: Seme, Nunčič, Rkman; Brilej 1, Ajdari 6/2, Grušovnik 7, Pintar, Bauerheim 2, Gospodarič, Hribšek, Ramič, Ribič, Jakopič, Simončič 1, Koprivc 6/1; trener: Aleš Sirk

RK Celje Pivovarna Laško: Pantjar, Ferlin; Vujović 8/5, Jurečič 3, Malus 1, Kljun, Košec 2, Razgor 7, Ovniček 2, Nenadić 4, Accambray 3, Kodrin 5, Horžen 1, Anić 3, Bećiri 1; trener Tomaž Ocvirk

LESTVICA:

M EKIPA N Z I P + +/- T
1 RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO 7 6 0 1 227 187 40 12
2 RD RIKO RIBNICA 7 5 2 0 204 178 26 12
3 RK GORENJE VELENJE 7 4 1 2 187 178 9 9
4 RK MARIBOR BRANIK 7 4 0 3 189 192 -3 8
5 RD URBANSCAPE LOKA 7 4 0 3 193 197 -4 8