1. B DRL

Izola kljub preobratu brez zmage v Krškem

Rokometaši Izole so na derbiju 6. kroga 1. B DRL ostali brez zmage v Krškem, potem ko so se po velikem zaostanku le vrnili v boj za točke, a jim na koncu ni uspelo. Krčani so torej prišli še do 5. zaporedne zmage v tej sezoni.

Nik Rantah je dosegel štiri zadetke. Foto: Simon Krulec

Derbi 6. kroga 1. B DRL so bolje začeli Krčani in v 4. minuti povedli s 3:1. Sledila je igra »gol za gol«, a so domači v nadaljevanju prvega polčasa z delnim izidom 4:0 povišali prednost na +5 (11:6). Prednost so mirno ohranjali do konca in na odmor odšli z rezultatom 15:9.

Peter Božič je bil s sedmimi zadetki najboljši strelec Izole. Foto: Dominik Pekeč/ŠD Šport

Drugi polčas se je odlično začel za rokometaše Izole, ki so z delnim izidom 1:5 znižali zaostanek na -2 (16:14). V nadaljevanju so odlično dihali Krčanom za ovratnik, v 49. minuti pa so z golom Matjaža Brumna izenačili na 19:19. V Leteči dvorani smo lahko spremljali napeto in razburljivo končnico. Teo Beganovič je goste v 57. minuti celo popeljal do vodstva z 21:22, a je izbrana vrsta Uroša Šerbca v zadnjih dveh minutah naredila delni izid 3:0 in se na koncu veselila zmage z rezultatom 24:22.

Pri domačih se je s petimi zadetki izkazal Jure Škafar, v gostujoči zasedbi pa je sedem golov vknjižil Peter Božič. V vratih sta tako Jure Blaževič (Krško) kot Jasmin Hušić (Izola) zbrala vsak po osem obramb.

»Zelo nam je žal, ker smo izgubili, saj smo bili z dobrim drugim polčasom blizu zmagi ali vsaj remiju. Ne samo, da smo z odličnim drugim polčasom izenačili, temveč smo tudi prišli do dramatične končnice, katero smo na žalost izgubili. Kljub temu se že pripravljamo na nove tekme, prihodnji krog nas namreč čaka Herz Šmartno,« je po tekmi za ŠD Šport dejal Jasmin Hušić.

»V Letečo dvorano so prišli gostje iz Izole, ki vedno veljajo za neugodnega nasprotnika. V prvem polčasu smo pokazali pravi obraz a smo v drugem potem ta vtis malo pokvarili, po infarktni končnici pa smo vseeno doma zadržali dve točki, kar je bil tudi seveda prvotni cilj pred tekmo. Sedaj gremo na krajši odmor od tekem, po tem pa naprej v istem ritmu,« pa je dodal vratar Krčanov, Jure Blaževič.

Izolane v prihodnjem krogu čaka domače srečanje proti Herz Šmartnemu, Krčani pa se bodo odpravili na gostovanje v Mursko Soboto.

1. B DRL, 6. krog:

Včeraj, ob 19.00:

RK Krško – RD Butan Plin Izola 24:22 (15:9)

RK Krško: Blaževič 8 obramb, Škalički; Romih, Glogovšek, Dular 1, Škafar 5, Sobotič 1, Požeg, Glaser 3, Kastelic 2, Rantah 4, Novak 1, Mlakar 2, Vovk 2, Ban 3, Kodrič; Trener: Uroš Šerbec.

RD Butan Plin Izola: Hušić 8 obramb, Gregorič; Jurič 4 obrambe, Smej, Poles, Božič 7, Beganovič 2, Zorič-Stepančič 2, Brumen 3, Redžič, Peharc, Poberaj 1, Konig, Nikolić 2, Čolić 1, Gašperšič; Trener: Fredi Radojkovič.

14 RK POMURJE 6 0 1 5 159 193 -34 1
M – mesto; N – št. tekem; Z – št. zmag; I – št. neodločenih; P – št. porazov; + – št. danih; – – št. prejetih; +/- – gol razlika; T – št. točk